feleğin çemberinde yıpranmış, intikam ateşiyle yanan öğrencisiyle bir tanıdık vasıtasıyla ya da tesadüfen karşılaşıp tanışarak onu eğiten ve bruce lee kıvamına getiren yıllanmış mistik dövüş ustasıdır. ikamet olarak orman kuytusunda bir kulubeyi seçmiştir.
ham kahramanla tanışma sahnesinde kahramanın gücünü ve refleks kabiliyetini ölçmek amacıyla birazcık sopalar.
sonra dağ, bayır, çayır, su altı fark etmeksizin kendine has psikoterapi seanslarıyla zihnen arındırır. ucu ateşli değneklerle tekme, yumruk kontrol mekanizmasını düzene sokma, ağaç tepelerinden karın kaslarına bıraktığı kavunumsu meyvelerle yaptığı dayanıklılık testleri sonrası olup olmadığını inceler.
eğitimin bitmesine yakın gözler kapalıyken seslere duyarlılık göstererek dövüşme benzeri ustalığının en gizli sırlarını da öğrencisine aşıladıktan sonra yarattığı dövüş makinesi manyak metabolizmayı kolları göğsünde birleştirerek gururla izler. artık eleman kıvama gelmiştir.
hoca arkasına bakmadan kulübesine ya da mekanına yürür. bu hadi bakalım eşşeğin oğlu o kadar öğrettik bakalım ne yapacan yürüyüşüdür.

ve büyük gün gelir. ham kahraman dövüş sahnesindeyken kesin bir alçaklık yapılır. intikam alacağı rakibini iyice sopalasa da aşamayacağı bir sorunla karşılaşır. işte burada iş yine başa düşer. mistik devreye girer ve kahramanın kaçırılan gelin adayını ( ki mistik hocanın kızı ya da yeğenidir ) dövüş organizasyonu mafyasının elinden mafya elemanlarına attığı dayaklarla kurtarır. gelini kahramana teslim edip kulübesine giderken el şeyiyle gerdeğe girilemeyeceğini anlar.
devamını gör...
hep bir tane ustalık isteyen dersini öğretmeyen yetenekli ve zeki eğitmendir.. bir gün gelir de bu boynuzun bu kulağı geçeceğini iyi bildiğinden son kozunu kendine bırakır.
devamını gör...
zamanında bazı genç dövüşçüler "ben artıkın çoh güçliyem ustama bile gafa dutiyem" diyerek ustalarına gider yapmış düelloya davet etmişler ve ustalarından fena ayar yiyerek geri dönüp pişman olmuşlardır. bu yüzden her zaman filmlerde yaşlı ustalar olur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar