duayı detaylandırmaktir sonuçta Allah'ta anlama kıtlığı olabilir diye düşünüyorlar herhalde. örneğin: Allahım yöneticilik nasip et; mod degil hani es anlamlı gibi ama sari renkli olan neyse konuyu biliyorsun amin gibi.
devamını gör...
ayrıntılı dua etmek iyidir. ama bunu karışıklık olmasın kaygısıyla yapmak.. haşa! neticede seni senden iyi bilenden istiyorsun...
yemek siparişi veya tarifi vermiyorsun ki!
devamını gör...
mesela çocuk boğaziçi üniversitedi iktisadi ve idari bilimler fakültesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünü istiyordur. "allahım sen bana üniversiteye yerleşmeyi nasip et" diye dua etmez de "allah'ım sen bana boğaziçi üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünü kazanmayı nasip et" diye dua eder. sanki ilk şekilde dua etse Allah ona bayburt metalurji bölümünü nasip edebilirmiş gibi.
devamını gör...
allahım sen konuyu biliyorsun amin şeklinde edenlerde var.
ama hep dedim diyorum ben dua'nın faydasini gormedim. hani hep diolar bu dunyada verilmezse obur tarafta verilir diye ama obur tarafta 10 bin lira işi ben ne yapayım. hadi diyelim dua kabul olmazsa daha iyisini verirler la olum 10 bin 500 liralık işimde olmadı.
neyse bu örneklerdsn bi süru var da kafir diosunuz sonra.
devamını gör...
ayrıntılandırın, ayrıntılandırmak iyidir ve gereklidir yoksa sonra ne söylediyseniz onu bulursunuz karışınızda, aklınızdan geçeni değil. misal 'allah'ım n'olur selma'yla evleneyim!' demek ayrı, 'allah'ım n'olur evleneyim!' deyip de selma'yı beklemek ayrı. amaç tam olarak neyse o şekilde dua edilmeli. evlenmek mi istiyorsun, selma'yla evlenmeyi mi istiyorsun, mutlu bir evliliğin mi olsun istiyorsun, selma'yla mutlu bir evliliğin mi olsun istiyorsun? kararını ver, duanı et. that's all.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar