düğün sezonu

açılması ile ekonomimizi zorlayacak sezon. ayda en az iki düğüne gitsek. her düğün için bi tane çeyrek altın taksak. 150 tl.den 300 lira yapar. hele birde düğün şehir dışında ve kıramayacağınız bir arkadaşınızınsa daha da fena. ekstradan yol ve yemek masrafları karşınıza çıkacaktır.

ha ama arkadaşlar için de gitmezsek büyük ayıp olacak etkinliktir.
devamını gör...
1-4 eylul bayram tatilini firsat bilen ciftlerce son surat onure edilen sezondur. sozlesmis gibi kimileri bayramdan evvel zaten onumuz bayram diyerek dugun yaparke baskalari aman insanlar tatilden donsun isler baslamadan evvel sonra bir toplaniriz diyerek bayram sonrasi dugun yapar. ıki taraf da gayet duz mantik dusunceler.

mantigin alasi ise yurdum insanindan gelir. aman hazir bayram, herkes ilde, ilcede veee genellikle koyde iken su dugunu nisani da aradan cikaralim insanidir. sabahtan oglene dugun sonrasina nisan, sonraki gune bir dugun ve finali mevlit ile kapatirlar da bayram tatiliniz ayni kisileri defalarca ilk defa goruyormus gibi suni heyecan yapmakla gecer.
devamını gör...
en güzel dönemine girilen sezon. yahu ben hiç sevmem düğünü falan ama arkadaşlar böyle eylül ortasında yakmayan güneş altında ikindi vakti deniz kenarı düğünü çok güzel değil mi? ayrıca siz böyle betimleme yapabilşr misiniz?
devamını gör...
sanırım açılmış. whatsapp hikayesine atıyorlar. birer birer evleniyorlar. hikayeleri izleyen bekarlar üzülüyorlar. anne ben neden evlenemiyorum diyorlar.
devamını gör...
daha en az 3 ay var denilen sezon. hava azcık ısınsın, açık hava düğünleri ılıman meltem ve deniz kenarındaki şıkır şıkır dalga sesi eşliğinde bana ellerini ver giriş müziği ile başlasın..*
devamını gör...
erzurum'da bar oynayıp hunharca halay çekerek başlattığım sezondur. kış uykusundan kalkmış ayı gibi hissediyorum kendimi. bütün kurtlarımı döktüm valla. kuş gibiyim.
devamını gör...
yemesi, oynaması ve gülmesi güzel de o altını takarkenki el titremesi yok mu insanı hüzünlere salıyor. takar gibi yapıp takmayasım geliyor. *
devamını gör...
yaklaşıyor yaklaşmakta olan. sezon açılışını nisan 22' de yapıyoruz. hemde o gün bir düğün bir nişan var. deliler gibi oynayacağım.

hava ne kadar güzel ya. *
devamını gör...
çoktan başlamıştır. bizzat katılmasanız bile haftasonları evinize kadar ulaşan oyun havası nidalarına maruz kalacağınız, şansınıza sokağınızda kimsenin evlenmediği güzide zamanlarda bile fotoğraflar/canlı yayınlar yoluyla sosyal medya üzerinden düğünlere denk geleceğiniz o kutsal zaman dilimine ulaştık bu sene de. çok şükür(!).

ayrıca düğün yapana ayrı düğüne gidene ayrı bi mali yükümlülük getirmekte. düğün piyasası açısından iyi tabiğ.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar