düğüne üç gün kala yüzük atan kişi

sınava bir ders öncesinde hazırlanmaya başlayan öğrencidir. görüyoruz ki hiç değişmemişsin seni haylaz..
isterse düğünden bir saat önce olsun. yanlış olduğuna kanaat getirdiyse atmalı.
nikah atan var.. yüzük nedir.
devamını gör...
aklıma, harıl harıl sınava çalışan kuzenimi hatırlatmıştır.

nişanlısı "sen böyle boşuna çalışıyorsun, seni çalıştırmayacağım." dedi ve büyü bozuldu. bir hafta sonra olacak düğün ve bütün hazırlıkları göğe karışıp toz oluverdi.
devamını gör...
cesaret örneğidir. herkesin yapamayacağı harekettir.
şaka bir yana eğer insan düğüne bir kaç gün kala yüzüğü atıp her şeyi sile biliyorsa bu onun ne kadar dolduğunu ve bunaldığını gösterir. çok zor bir durumdur çünkü insanın maddi ve manevi yıpranması vardır.hani maddi kısmını göz görmüyor da manevi olarak insanı bazı şeyler çökertiyor.
devamını gör...
çok zor bir kararı uygulayan kişidir. sadece kendisi değil evleneceği kişi, aileler de bu durumdan etkilenir. her şerde hayır vardır diye bakabilirse toparlanır. hem zararın neresinden dönersen kârdır derler. belki bu kararı herkes için en iyisidir.
devamını gör...
türk kezosu için böyle şeyler prestij sebebidir şeklindeki yorumu hiç hak etmeyen bir harekettir.

sizin o türk kezosu diye tabir ettiğiniz insanlar için özellikle, evlilik büyük bir baskıdır. hele işin içine aileler girdikten sonra o yüzüğü çıkarıp atmak, kendinle bağını koparmamak büyük meseledir.

bu arada türk kezosu dediğiniz bir şey var ise, bu kültürel kümenin bir elemanıysa bu insanlar tam onların eşleniği bir de eril küme var demektir.

saygılar.
devamını gör...
bir kişi evlenmek için atılan tüm adımları atıyorsa ve son anda vazgeçiyorsa ya başkası vardır ya da kararsız ucubenin tekidir. böyle birinin geri kalan hayatında başarılı düzgün biri olma olasılığı yoktur. böyle rezillik mi olur? yetişkin bir insan var ortada. nikaha üç gün kala ne demek vazgeçmek? hem evleneceği insana, hem evleneceği insanın ailesine, hem de kendi ailesine saygısızlık.

biraz empati yapın. sizi de geçtim Allah korusun ya gelecekte çocuğunuzun başına böyle bir şey gelse?

çok fena canı yanacak/yanması gereken kişidir. tam böyle abinin amcanın kaza kurşununa denk gelir.
devamını gör...
bir tanıdıkta olmuştu bu, her şey hazırdı yüzük atıldı, sonradan öğrendik ki nişanlısı dövmeye kalkmış kızı. dolayısıyla illa ki önemsenen büyük bir sebep vardır ve türk kezosu diyen amipler tabii ki bunu anlayacak kapasitede değildir.
devamını gör...
acıların kişisidir. 3 güne kadar her şey dört dörtlük değildir belki ama evlilik kararı alma , birbirini tanıma , test etme , ısınma , açılma , sevme ,hoşlanma, aşık olma v.s gibi süreçleri de geçtikleri kesin. o yüzden kesin ip vardır. araya giren hayatın tüm şifrelerini çözmüş! süper egolu insanlar bir şekilde bozmuştur. kendi hallerine bıraksalar daha sağlıklı karar verirlerdi bence.
devamını gör...
bu meseleye sonradan ağlanacaksa, baştan ağlamak yeğdir derim hep. "bekara karı boşamak kolaydır"dan öteye gitmeyen tanımlar görüyorum. insanların sıkıntılarını, prim olarak görmek necedir ? kısmet işi bunlar. başınıza gelmeyegörsün.
devamını gör...
yaşanmışı var da anlatmayacağım burada şimdi. oluyor böyle şeyler. sonra yüzüğü atanlar tekrar evlenebiliyorlar da. bir ara denk gelirsek konuşalım filtre kahve eşliğinde.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar