dukan diyeti

4 safhadan oluşan pierre dukan adlı fransız diyetisyenin ortaya koyduğu 30 yılda 25 milyon kişinin deneyip olumlu sonuç aldığı diyettir.

ilk evresi atak evresi; bu kısımda sadece saf proteinle besleniyorsun. 1 ile 10 gün arasında süresi kişiye ve özelliklerine göre değişiyor.

ikinci evresi seyir evresi; saf proteinlere sebzeyi de ekleyip bir gün sadece saf protein diğer gün saf protein+sebze ile besleniyorsun.

üçüncü evresi güçlendirme evresi; bu evreye gelindiğinde ideal kilo verilmiş oluyor. her verilen kilo başına 10 gün bu evreyi yapıyorsunuz.

dördüncü evre koruma evresi; buna da ömür boyu devam ediyorsun. sadece haftada bir gün saf protein yiyorsun.

http://www.dukandiet.co.uk bu adreste bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu ve evrelerin ne kadar sürmesi gerektiğini öğrenebiliyorsunuz.

adam acıkmayın acıkmadan yeyin istediğiniz saatte istediğiniz kadar yeyin diyor. bakalım bu gün başladım. 4 gün atak evresi sonra 22 haziran 2012 tarihinde de ikinci evrem bitmiş olacak. hiç kaçamak yapmamak gerekiyormuş bakalım 22 haziran 2012 günü tekrar yazmak * dileğiyle.
devamını gör...
bana verilen 3 günlük atak süresinin sonunda * aslında 1.2 kg vaad edilmişken 2.3 kilo vermiş bulunmaktayım.
bugün biraz domates yedim protein haricinde. * ve acıkmıyorum. acıkamıyorum. ben ve tok olmak yan yana komik duruyor beni tanıyanlar bilir. ama öyle. *
devamını gör...
yazın uygulayabilmek kuvvetli bir irade ister. sebebi ise yaz meyvelerinin karşıkonulmaz güzellilği. ama meyveler ile arası olmayan birisi için mükemmel bir diyet. insanın canı sadece meyve çekebilir diye sanıyorum. uygulayan arkadaşlar yazın zorlandıklarını ifade ettiler. kışın kolaylıkla uydukları ise söylemelerine gerek yok, göz var izan var.
ama, ciddi maliyetli bir diyet. et, süt, yumurta yiyorsun sadece. sebzeler sınırlı. ve bu da kişiye ciddi blr maliyet getirir. buna değer mi? kişiden klşiye değişir. ama uygulayanların hepsi, hiç aç kalmadıklarını söylüyorlar.
devamını gör...
ilk kiraz manava düşene kadar uygulamaya niyet ettiğim diyet. zaten her türk kadını gibi sadece 5 kilo fazlam var.
oturup bir danayı 2 litre ayranla tüketebileceğiniz yegane diyet olması hasebiyle candır. ara öğünlerde de pastırma sucuk yiyebilirsiniz.
devamını gör...
bugün itibariyle yeniden başladığım diyet. niyet ettiğim gibi verdiğim 5 kilonun 2 sini aylarca tosun gibi yiyerek geri alınca yeniden yeni bir 5 kilo düsturuyla yola çıktım.
yani meğer ilk fazlalık kilom 5 değil 8 imiş. ona ulaşınca bikaç kilo daha çıkabilir bence.
her diyeterın aklından çıkmayan tek şey diyet olduğuna göre önümüzdeki 2 hafta beni sürekli bu başlık altında görebilirsiniz.
ayrıca şu sayfa hayat kurtarıyor.

http://www.cogitosozluk.net...

çorba kebap bile yaptırıyo insana dukan usulü.
herkeslere ısrarla öneriyorum.

devamını gör...
çevremde çok sayıda kişinin uyguladığı diyet.

bayram gezmelerinde bu kişileri görme şansım oldu. hele bir teyze vardı tanıyamadım.

işe yaradığını görünce uygulamaya karar verdim ve yulaf kepeğini internetten sipariş ettim. gelince başlamayı düşünüyorum. bu yulaf kepeği olmadan olmuyormuş bu diyet.

ileriki günlerde bilgilendirme yaparım artık.
devamını gör...
gerçekten işe yarayan diyet.

atak evresini bugün tamamlıyorum. 6 gündür sadece protein ve yulaf kepeği ile besleniyorum. biraz iğrenme geldi ama yarın seyir evresine geçiyorum. seyir evresinde bir gün sebze-et birgün sadece et şeklinde gidiyor. yine meyve şeker ekmek bakliyat yasak.

6 günde 4 kiloya yakın gitti.
devamını gör...
çok kısa sürede büyük kilolar verip ileride daha büyük sağlık sorunlarına sebep olabilecek diyettir. mesele sağlık ise bir diyetisyene gidilip beden kitle endeksi, yağ kas dokusu oranları ve yaşa-metabolizmaya uygun bir cetvel çıkarılıp uygun bir takvim eşliğinde kilo vermek gerektir. belki 6 ay sürer bu iş ama bedene kasıt olmadan, kendine zulm etmeden.
devamını gör...
bu diyette ilk 6 gün sadece et yiyorsun ama sınırsız. hiç öyle aç falan kalmıyorsun. ondan sonra sebze serbest ve yine sınırsız.

eziyet falan değil ama yulaf kepeğini yemek biraz zor.

diyetin süresi 6 ay zaten. yaptığın şey karbonhidratlardan, bakliyattan ve yağlı yiyeceklerden uzak durmak.
devamını gör...
gençliğimde bir hevesle başladığım diyetti. benim bünyemde yaptıklarını dukan amca görseydi ağlardı resmen. öncelikle yulaf kepeğinden alternatif tatlar yapmayı öğrenmiştim. krakerim, krebim, poğaçam bile vardı. ha bi de kitabı okuyup asla dışına çıkmadan yaklaşık bir ay uyguladım. kaçamak yapıp pekte uymayan arkadaşım 5kg verirken ben 800 gram verdim. her sabah tamam bu sefer tardıda eksiyi göreceğim diye kalkıyordum ama nafile. bu diyetin bana kattığı en önemli şey inatçılık levelimin bir tık üstüne çıkmak oldu. hiçbir mantıklı insan kilo vermediği halde bir ay buna katlanamzdı sanırım. gerçi bir beden küçülmüştüm nasıl oldu bende anlamadım ama kendi adıma benim için yeterliydi. buda böyle bir diyet anımdır.
devamını gör...
yulaf kepeğinden türlü tatlar oluşturmak suretiyle uygulanan diyet türü. yulaf kepeğin biterse aç kaldın demektir. yaşam tarzını değiştirmediğin sürece hiçbir diyet kalıcı sonuç vermiyor arkadaşlar. boşverin yiyin siz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar