dunkirk

one direction müzik grubunun elemanlarından harry styles'ın da oyuncu kadrosunda olduğu dikkat çekiyor. başrol henüz belli değil. enteresan oyuncu kadrosu var bakalım nolan amca neler düşünüyor. matt damon trailerlerde görünüyor ama oyuncu kadrosu içinde yok gibi. gerçi fanları tarafından da yapılmış olabilir. steven spilberg gibi her tarzda film çekme hevesi mi neyse artık nolan bu kez 2. dünya savaşı ile karşımıza çıkacak.
devamını gör...
bir nolan hayranı olarak yeni haberdar olduğum film.

fragmanı bile heyecanlandırmıştır. her nolan filmi ayrı bir heyecan.
devamını gör...
gösterimine bir aydan daha kısa süre kalmış film. filmin konusu pek nolan tarzı gibi değil sanki ama söz konusu nolan ise ne yapar eder kendi tarzını yansıtır. çünkü bu adam kendisinin izleyici gözündeki yerini biliyor, izleyicinin kendisinden ne istediğini de biliyor. heyecanla bekliyoruz reis.
devamını gör...
az önce ınstagram da gördüğüm film. hayran kaldım büyülendim fragmana.. ülkemiz de gösterime girmez diye üzülürken sözlükte de görünce sevindim.
merakla bekliyorum.
devamını gör...
yaklaşıyor yaklaşmakta olan.şunun şurasında 2 günn, bir buçuk gün kaldı gibi bi şey.sinemaya gitmeyeli de epey oluyor.fetretten sonraki açılışımı yapmak için bekliyorum.
devamını gör...
hafif çaplı hayal kırıklığı oluşturacağını düşünüyorum neye göre mi ilham aldım. zira adamımız nolan olsa da sadece fragmana bakarak yorum yapacak değilim. babana bile güvenmeyeceksin bu devirde.*
devamını gör...
şimdiden imdb top 10'daki yeri hazır gibi. öngösterimde izleyenler christopher nolan filmografisinin de en iyisi olacağını söylüyor.*

fragmanı üzerine konuşmak gereksiz açıkçası, sonuçta biz hikayeyi de az çok biliyoruz havasındayız. yani yine beklenenden fazlasıyla karşımıza çıkacağı kesin. savaş atmosferiyle falan ilgilenmiyorum, müzik ve kurgu abi kurgu... bir de kaale almaya değmez ama kısacık trailer'dan propaganda yapımı olduğu eleştirileri falan yapılıyor. abi ne zannediyorsunuz siz, nolan'dan bahsediyoruz, spielberg'le falan karıştırdınız herhalde.
devamını gör...
vizyona girmiş nolan reis filmi. şimdi bir iki yorum okudum da beklentinin altında kalındığı söyleniyor. aslında tüm zamanların en iyi savaş filmi olmuştur muhtemelen ama insanlar nolan'dan her zaman daha fazlasını bekliyor. hal böyle olunca "beklentiyi karşılamadı" falan filan klişelerine giriyorlar.

filme giderken yıldızlararası, başlangıç, prestij filmlerindeki gibi bilim kurgu ve gizem beklemeyin. savaş filmi olduğunu bilerek gidin ve ona göre değerlendirin.
devamını gör...
demin çıktım filmden. at ağzı gibi bir film. nolan filmi beklentisiyle gidenler başını taşlara duvarlara vurur. koy fona zimmerman'ı, üff harika savaş filmi(!). abicim sen niye yapıyorsun böyle şeyler, sen nolan'sın, sen ki prestij'i, mementoyu filan çekmişsin şimdi gidip neden emericks'e, luc besson'a uyuyorsun. onlar çekemese hadi dersinki adamın standardı o, sana noluyor. ha bunda seneryonun kendisine ait olmamasının etkisi büyük ama şimdi insomnia gibi filmi çeken bir kafa böyle bir senaryoyu okuduğunda aklına gelecek ilk şey katlayıp masanın ayağının altına koymak, kornişe filan sıkıştırmak olmalı. haa siz kalkıp bir sinan çetin filminde alacağınız haz kadar bir beklentiyle gider izlerseniz, eh işte beklentiniz karşılanır en azından paranız ziyan olmaz. ama nolan'ın son filmi, sarsacak, efsane diye giderseniz üzülürsünüz, canınız sıkılır, moraliniz bozulur.

paranıza yazık gitmeyin, yan salonda maşa ile koca ayı vardı, ona gitmediğim pişman oldum düşünün yani.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.