dünya ralli şampiyonası

#spor 

1973 yılında tarihi monte carlo rallisi ile başlamış, dünya'nın çeşitli ülkelerinde yapılan otomobil yarışıdır. gözümde otomobil yarışlarının babası, annesi, göz bebeğidir. bindiğimiz tüm araçların gelişme sürecinde ilk adımdır. kimler gelmiş, kimler geçmiştir. bazı takımlar hep anılmış, bazı araçlar takımların önüne geçmiştir.

(bkz: wrc)

20 yıldır trt, ntv, eurosport'da her hafta sonumun bir parçası olmuş, bulduğum posterler ile küçükken hayal alemine dalmama vesile olan kayboluş, huzurdur.

en iyi top 3 listem

subaru imprezza wrx sti

bir arabanın rengi bu kadar mı güzel olur evet ancak bu kadar güzel olur. sponsor uyumu, takıma gelen pilotların aracı sevmesi neticesinde nice oyuna da ilham olmuş gelmiş geçmiş en güzel araç olarak tarihte yer edinmiştir. richard burns, juha kankhunen ve colin mcrae ile zirve dönemini yaşamıştır.

sen çok yaşa 555!mitsubishi evo lancer wrc edition

impreza vs evo kapışmasının başladığı yıllar. olay resmen 80'lerdeki lakers vs boston celtics rekabeti gibiydi.tomi makinnenin buraya geçmesi herşeyi değiştirdi. bir araç ancak bu kadar akıcı bir yürüyen aksama ve yol tutuşa sahip olabilirdi. subaru'nun canına okuyan güzel araç ve takım.lancia delta integrale martini

takım olarak değilde araç olarak en yakışıklı en karizmatik ödülüne sahip araçtır. nereye koysan sırtımaz içerisinde bir canavar taşıyan güzellik abidesi.

yani salona koyar içinde uyurum.. ölmeden binmem lazım. bu arada cosworth motorların şahıdır kendisi dsg falan hikaye bu araç sayesinde motor dünyası en az 15 sene ilerlemiştir. 1992 yılına ait aracın rekorları halen kırılamamıştır. vefat eden ünlü türk pilotumuz emre yerlici'nin en uzun süre kullandığı araçtır.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar