dünya sözlüğün reklamını yapmak

sözlük yazarlarının destek olması gerektiğini düşündüğüm reklam kampanyası. whatsapp durum, instagram hikaye, yahut bir başka paylaşım yolu ile sözlüğe yeni yazarlar kazandırmalıyız. gerçekten dünya sözlük birkaç tanım yazılmış başlıklar ile anılacak kadar değersiz bir sözlük değil.
devamını gör...
ben genelde tavsiye ediyorum ama insanlar okumaya daha meyilli gördüğüm kadarıyla. bunun için de nicel olarak daha fazla tanıma sahip sözlüklere bakıyorlar, belki de daha eğlenceli geliyordur bilemiyorum. cogito iken " kişilerle değil fikirlerle tartışan sözlük" sloganın bir çıkartmasını bilgisayarıma yapıştırmıştım, hala da durur. mühendisliğin kantininde fena bir reklam sayılmazdı bence, birkaç kişi geldi sonra zamanla onlar da yazmaz oldu.

ben de çok fazla internet kullanan biri değilim ancak internette geçirdiğim vaktin kaliteli içerikle dolu olması gerek gözüyle bakıyorum. dünya sözlük bunu büyük ölçüde sağlayabilen platformlardan biri. bu siteye girdiğimde fazladan bir bilgi öğrensem, günümü güzelleştirecek bir hikaye okusam kendimi şanslı hissediyorum. bence çoğu yazarın hala burada olma sebebi de bu zaten. yani bir reklam ile gelen, sonra da içerikten ya da yönetimden umduğunu bulamayan insanlar genelde yazmayı bırakıyor. nicelik değil nitelik kazandırır. en iyi reklam da böyle oluyor fikrimce.
devamını gör...
diğer sözlükleri sık sık kötülemek suretiyle alttan alta yaptığım reklam biçimi.

ekşi sözlük şöyle, uludağ sözlük böyle. ee nereyi okuyup yazacağız kardeş diye soran olunca da cevap dünya sözlük tabisi oluyor.*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar