dünya sözlük 2016 ramazan fitresi kardeşliği

sevgili arkadaşlar ramazan-ı şerif'iniz tekrardan mübarek olsun.

biliyorsunuz, geçmişte düzenlediğimiz kermeslerimizde toplanan gelirlerle, kitap yardımı kampanyalarımızla hakikatli işler yaptık. yetimlerin, ihtiyaç sahiplerinin duasını aldık.
gönül ister ki bu mübarek günlerde dünya sözlük ruhu'nu bir arada yaşayabileceğimiz bir kermes daha düzenleyelim. bu bağlamda yer tahsisi yapacak ilgili makamların maalesef tedbiren malum terör hadiselerini sebep göstermeleri nedeniyle kermes için müsaade alamadık. dolayısıyla bir alternatif geliştirmemiz icap etti.

bugün sizlere dünya sözlük kuruluş misyonu minvalinde bir hayır girişimimizin müjdesini vereceğiz.
"dünya sözlük 2016 ramazan fitresi kardeşliği" olarak anacağımız etkinliğimizde ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere ramazan fitresi bağışlarımız toplanacaktır. Diyanetin belirlediği sınır olan 15 tl'den az olmamak kaydıyla fitre bağışlarınız toplanacak ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Açıkçası bize böyle bir hayır etkinliğinde bulunma cesareti veren uzaktan yakından bütün yazarlarımızın geçmişte yapmış olduğumuz etkinliklerdeki heyecanı ve samimiyeti oldu. Yine aynı heyecan, ilgi ve samimiyetle, bereketle bu işi tamamlama gayretinde olacağız inşallah.

dünya sözlük moderasyonu'ndan herhangi bir arkadaşla irtibat kuran herkese bağışın gönderilmesi gereken banka iban'ı ve bilgileri paylaşılacaktır. bu konuda dünya sözlük moderasyonu ile irtibat kurmanızı bekliyoruz. banka para transferi haricinde (gbkz: dünya sözlük dilimiz damağımıza yapıştı 2016 ramazan iftarı zirvesi’nde de elden getirebileceğiniz bağışlar teslim alınabilecektir.
"Bağışlar 1 temmuz 2016 cuma günü akşamına kadar toplanacaktır.")

etrafınızda bağışlardan nasiplenmesini istediğiniz ihtiyaç sahipleri aileler varsa bizlerle irtibat kurabilirsiniz. toplanan bağışlardan kendilerine ulaştırabiliriz.
Sadece sözlük eşrafı olarak değil eşimizden, dostlarımızdan, akraba ve arkadaşlarımızdan da fitre bağışlarını talep edip bize ulaştırabilirsiniz.
Böylece toplanacak yardımı da kat kat arttırabileceğiz.

"dünya sözlük 2016 ramazan fitresi kardeşliği" şimdiden hepimize hayırlar getirsin, amacına vasıl olacak bir sonuca kavuşmamızı rabbim nasip etsin.

gün kardeşliğimizi gösterme günüdür.

selametle.
devamını gör...
hani bazen insanın aklına geliyor ya bu sözlükte ne işim var diye, sonra hayır için çabalandığını görünce, bir yazarın duasında anılınca iyi ki buradayım diyor insan. rabbim emeği geçen herkesten razı olsun.
devamını gör...
hemen hemen hiçbir konuda anlaşamıyoruz ama gelin bu konuda anlaşalım yoldaşlar..
hadi elimizi taşın altına koyalım..
genelde gunduzleri mecbur kalmadıkca sozluge girmem ama bugun beni mecbur eden bu güzel başlıktır..
devamını gör...
tekrar edersek,

"bağışlar banka hesabına 1 temmuz 2016 cuma günü akşamına kadar toplanacaktır."
iftar programı akşamında da elden teslim etmek isteyenler teslim edebilecekler.

hayırlı cumalar bu vesileyle.
devamını gör...
başlayalı bir hafta olan güzel aksiyon. şu ana kadar 21 kişiden eft olarak çeşitli meblağlar geldi. şimdilik 1150 lira toparlanmış elhamdülillah, elden teslim edeceğini iletenler de var daha inşallah. bir kere de ben hatırlatmak isterim, hayırlara gelesiniz...

(bkz: allah razı olsun)
devamını gör...
yapılan ve yapılacak yardımların ramazan ayının son günlerine kalmadan ihtiyaç sahiplerine iletilmesi için belirlediğimiz sürenin dolmasına sadece üç gün kalan kardeşlik ve birlik örneğidir...
şu ana dek 25 kişiden ulaşan fitre meblağları toplamda 1400 lira oldu.
işbu meblağın 1000 lirasını bir ailemize (tek pencereli ve rutubetli bir bodrum katında oturan, iki çocuklu, eşi işsiz bir ablamıza) elden hayır dualarıyla ilettik.
gelmesi muhtemel bağışlarla birlikte elimizde kalan 400 liralık meblağı ise başka bir ailemize (asgari ücretle temizlik görevlisi olarak çalışan, üç çocuğundan biri hasta biri engelli bir abimize) iletmeyi planlıyoruz inşallah.

haydi son bir gayret nolur. Allah bu güzel birlikteliğe maddi veya manevi katkıda bulunan ve istediği halde destek çıkamayan tüm yazarlarımızdan razı olsun!
devamını gör...
kardeşlik falan diyerek indiregandi yapılıyor da olabilir? bilemedim! bu yüzden benden bir kuruş çıkmaz.

dünya sözlük değişik etkinliklerinden.

la olm eksi verip durmayın bak. vermek zorunda değilim! iyilik yapmak zorunda hiç değilim! verenler dışında kimse eksileyemez beni kusura bakmayın.
devamını gör...
köyümüzde muhtaç bir aile var. işleri güçleri, malları davarları, bağları bahçeleri yok.
eğer onlar olmasaydı, buraya verirdim. nasip kısmet. Allah herkesin hayrını kabul etsin.
devamını gör...
sözlüğümüzden 29 kişinin katkı sağladığı, toplamda 1600 lira toplanan iyilik örneğidir.
bu meblağ; 1000 lirası bir aileye, 500 lirası bir aileye, 100 lirası bir aileye olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır.
herhangi bir fotoğraf paylaşmayı uygun görmüyorum, zaten ilgili bedelleri teslim ederken fotoğraf çekilmedi.
kendime ne zaman ''insan kaybettiğin halde, itibar kaybettiğin halde, para kaybettiğin halde, unvan kaybettiğin halde, zaman kaybettiğin halde, ruhunu kaybettiğin halde yıllardır neden uğraşıyorsun ki?'' diye sorup cevap bulamasam; sözlüğün böyle bir güzelliği koşuyor imdadıma ve bana yeniden azim, sabır, gayret aşılıyor. bir iftar, bir kermes, bir organizasyon, bir kardeşlik yetiyor devam demeye!
unutmadan, kadir gecesi gibi mübarek bir zamanda öyle dualar edildi ki sizin için...

(bkz: allah razı olsun)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar