dünya sözlük 3. kitap çekilişi

iyi akşamlar değerli dünya sözlük yazarları;

wbwpwd'ın gerçekleşmesine ön ayak olduğu ve ilgi gören dünya sözlük 2. kitap çekilişinden sonra ismini vermek istemeyen bir yazarımız bu etkinlik için bizlere haber uçurmuştur.

neyse lafı uzatmadan çekiliş detaylarına gelelim efendim: bu başlığın altına katılım iradenizi belirten bir ( sayı sıfatı olan bir ) tanım girmeniz - tercihen alıntı olması daha güzel olur- ve 31 mayıs gece 00:00'a kadar 200 tanım girmeniz gerekmekte.
önceki sefer olduğu gibi sadece bkz içeren, sadece görsel içeren ve nickaltı teşkil eden tanımlar 200 tanım kotasına dahil edilmeyecektir.

çekilişi kazanan yazarımız, 100 lira değerinde kitap(lar) kazanacaktır falan filan:
çekilişi organize eden kişi olmam dolayısıyla ben katılım göstermiyorum ancak çekilişe bir alıntı bırakarak "bismillah" diyorum:

" hayatta hep başkalarını aşmayı hedeflemesine rağmen asla kendini aşamamıştı. "

"her şeyin değişmesini istiyordu, fakat kendini değiştirmeye gücü yetmiyordu."
paulo coelho- hippi.
devamını gör...
mahlasımı kızıl gezegeni bulan adamın kayınçosu 2 olarak değiştirmek istiyorum. skandal mkandal. bu mahlasta bereket var. bence sır mahlasta.
devamını gör...
sözlüğümüzün pek sevdiği, tatlı suyun başı kalabalık olur misalinde bir Allah dostu ile alıntı yapmak isterim. tişikkirler..

şöyle diyor hazret-i mevlana ks.:

"hak teâlâ, bu dünyâda senden birkaç damla gözyaşı alır, ama karşılığında sana nice cennet kevserleri bağışlar. o, senden sevdalarla, ızdıraplarla dolu olan ahları, feryatları alır; her ah'a, her feryada karşılık yüzlerce manevî yüksek mevkîler, erişilmez makamlar verir."
devamını gör...
kitap ayracı kazandığım çekiliş. yüce gönüllük edip hediyemi ihtiyaç sahibi bi okura bağışladım. bu hareketimden dolayı adıma bi okul yaptırırsınız artık.
devamını gör...
katılmak için 1000 üzeri tanım gerektiren bir çekiliş yapılması için çok uğraştım ama muvaffak olamadım.

800 tanımımı ziyan etmek istemediğim için katılmıyorum. yazmayın beni.
devamını gör...
(bkz: çıkmaz demeyin şansınızı deneyin)

maksat okumak ama en olmadı 200 tanım girip biraz da yazmış oluruz, ortalık hareketlenir belki.

tuhaf ama bunları yazan kişi yaşayan bir şair değil. wilhelm stekel adlı psikanalist yazmış. bak, ne diyor:
olgunlaşmamış insanın özelliği, bir dava uğruna soylu bir biçimde ölmek istemesidir, olgun insanın özelliği ise bir dava uğruna gösterişsiz bir biçimde yaşamak istemesidir.


(bkz: çavdar tarlasında çocuklar)
devamını gör...
yine buraya umutla bir alıntı bırakacağım ve yine ay sonunda girdigim tek tanım sayısının bu alıntı olacağını görür gibiyim. ama fakirin ekmeği işte, biraz inanıyorum kendime.

" elbette jülide... mesudolmak için burada her şey var... bizim gibi, benim gibi mesudolmalı... fakat ne çare ki, senin saadetin uzun sürmeyecek kızım... bir genç kızın ne olacağı bilinmez... bir sene, nihayet iki sene sonra bu güzel manzaraları, konserleri terkedip gideceksin...

daha on sekiz yaşında bir çocuksun... yaşamak için dünya kadar zaman. var... bu senelerin belki çoğunu benim, hiç istemediğim, sevmediğim memleketlerde geçireceksin... o memleketlerdeki ışıkların hatırası bile şimdi benim gözlerimi yakiyor...
" *

edit: saat 1.30da bu tanımı girmişim saat 4'e çeyrek varken editliyorum. nerden geldiğini anlamadığım bir gazla 200 adet tanım girdim. umutla bıraktığım alıntıyı öksüz bırakmadım kendimle ve tutarlılığımla* gurur duyuyorum. artık mayıs sonuna kadar bana yatış.
devamını gör...
buraya 200 tanım kasana kadar, kitapyurduna girer istediğim kitabı alırım. maksat hediye, gönüller bir olsun derseniz kriterleri değişmeniz gerek.
devamını gör...
" içimde küçük,küçücük bir umut var. bunu okuduktan sonra,benim sana gösteremediğim merhameti sen bana gösterirsin belki."
bin muhteşem güneş/ khaled hosseini


- 200 tanım giremem ben ay sonuna kadar ama maksat muhabbet olsun.
devamını gör...
"okuduğunu tahlil etmeyen, daha önce okuduklarıyla karşılaştırmayan, her an kendi kafasını kullanmayan zekâsını mahveder. okumak, sayfanın bütününü, cümleleri, kelimeleri anlamaktır. dikkat gevşeyince gölge düşünceler kalır kafada.

bu ülke, cemil meriç
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar