merhaba değerli arkadaşlar,

dünya sözlük yazarları olarak bu güne kadar birçok güzel etkinliğe imza attık. 1 haziran 2014 cogito sözlük fatih kermesi’nden tutun da sözlük yazarları adına kesilip ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak kurbanlar hk. gibi birçok güzel yardım faaliyetinde bulunuldu ve bu faaliyetlerde dünya sözlük yazarları olarak birbirimizin insani yardım noktasında maddi ve manevi olarak ne kadar hassasiyet sahibi olduğumuzu gördük. hepimiz yapılan her iyiliğin insana çeşitli şekillerde geri döndüğüne birçok kez şahit olduk.

hepimizin bildiği üzere afrika’da temiz su erişimi büyük bir sorun. hijyenik olmayan sulardan içen insanlar birçok hastalık kapıyor, birçok insan bu hijyenin sağlanamaması nedeniyle hayatını kaybediyor. biz de bundan dolayı bu sefer dünya sözlük yazarları adına bir su kuyusu açmayı hedefledik. Daha önceki yardım organizasyonlarında da tebessüm derneği’ni aracı kılmıştık, benim de bir çok çalışmasında bulunduğum ve hassasiyetlerine kefil olduğum bir dernek. ayrıca yardımların ulaştırılmasıyla alakalı her aşamayı sizlerle her an paylaşma imkanım bulunuyor. akılda kalan soru işaretlerini istediğiniz zaman cevaplandırabilirim.

şu an için bir su kuyusunun maaliyeti 2000 euro. dövizdeki dalgalanmalardan ötürü ne olur ne olmaz toplanan her para belirtilen meblağa ulaşana kadar euro’ya çevrilip yardım hesabında tutulacak ve 2000 euro’ya ulaştığı an su kuyusu açılması için başvuruda bulunulacak. haftada bir bu başlığın altına o ana kadar toplanmış toplam tutarı yazarak hem konuyu hatırlatmış hem de sizleri bilgilendirmiş olacağım. evet toplam tutar az değil, belki hepsini toparlamak aylar sürecek ama sonunca hep beraber güzel bir iş başarmış olacağız inşallah.

destek olmak ya da sorularınızı iletmek için benimle iletişime geçebilirsiniz.

daha önce yardım amacıyla dahil olduğum afrika ziyaretlerini izlandalı nın çad izlenimleri başlığında bulabilirsiniz.

allah hayrımızı kabul eylesin
devamını gör...
afrika’ya giden bir arkadaşımın göndermiş olduğu bir fotoğrafı sizlerle paylaşmak istedim. nijer’e gitmedim,nasıl bir yer olduğunu da bilmiyorum. arkadaşım orayı anlatırken boğazı düğüm düğüm oluyordu. şimdi çok güzel bir projeyle karşımızda dünya sözlük. merhamet insanın gücünün yettiği kadarıyla değerlidir. bir yerlerde birilerinin gülümsemesine sebep olmak kadar da güzel bir şey yoktur. emeği geçen herkese teşekkürlerimi, saygılarımı sunuyorum.

devamını gör...
afrika’daki birçok enfeksiyöz hastalık, suların kirli olması, insanların temiz su kaynaklarına ulaşımlarının yeterli olmamasından kaynaklanıyor.

afrika’ya yapılan sağlık çalışmaları, ilaç yardımları; bunlar tedavi için geçici yöntemlerdir. bizim için tedavide aslolan sebebi ortadan kaldırmak. bunun için de en büyük problem olan kirliliğin ve enfeksiyonun önüne geçmemiz gerekiyor.

açılmaya niyetlenilen bu su kuyusu da işte tam olarak problemin esas olarak çözümüne vesile olacak, en azından bir parça katkı sağlayacak; Allah nasip ederse...

muazzam bir salih amel değil mi ya?
devamını gör...
halen ramazan ayındayız, hani şu iftarı dilimiz damağımız gırtlağımız kurumuş halde ve ezan okunur okunmaz bardaklarca suyu nasıl içeceğimizi düşünerek beklediğimiz mübarey ay.

velhasıl, fitrelerini henüz vermemiş olanlara bir teklifim var! ne kadar fitre vermeyi düşünüyorsanız, bir o kadar da su kuyusu için bağışlarsanız bir o kadar da ben kendi cebimden sizin namınıza bağış yapacağım. desteğini bekliyoruz. şimdiden Allah kabul etsin...
devamını gör...
aslında gerekli olan miktar tüm samimiyetimle söylüyorum para bile değil. ama bilmediğimiz mesele para nasıl toplanır meselesi. yaklaşık 6 ay falan oldu eğer bu parayı hala daha toplayamamışsak bu ayıp sözlük ahalisi olarak hepimize yeter. böyle olmamalıydı.

para aslında çok kolay toplanır. böyle bu kadar uzun süre beklemeye de inanın hiç gerek yok. ama şurada oturup hepimiz sadece entry girip artı- eksi almaya çalışırsak tabii ki hiç bir ilerleme olmaz. açık yüreklilikle herkese şunu teklif ediyorum yarın sabah herkes iş yerindeki , evindeki, mahallesindeki , çevresindeki en az 5 kişiden 20 tl para toplasın ve topladığı parayı izlandalı'ya yollasın. ve yarın bu kuyu işini bitirelim hep beraber. "varım" diyen de şu entrynin altına yazsın.
devamını gör...
toplanan para 1692 euroya ulaştı. son düzlükteyiz inşallah.
destek olmak isteyenleri özel mesaja beklerim.
bi de Allah rızası için 5-10 lira göndersem laf olur hiç göndermiyim diye düşünmeyin, miktarı ne olursa olsun bir payınızın olması çok değerli bence.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar