her yazara kendi moderatörünü seçme hakkı tanınsın. he, günlük 12 saat çalışıyorlarsa iki moderatör seçeceğiz demek. benim tanımlarımı ayran shot silsin. küçük kardeş, zoruma gitmiyor o zaman.
devamını gör...
cogito sözlük anayasasının 2016 modeli. açıklar giderilmiş. çekişi artırılmış. artık rampaya vurduğumuzda bayılmayacak sözlük.
devamını gör...
(bkz: anayasal monarşizm)

tiz bu sistem yıkıla. istediğimiz kişiyi monark seçmemiz sağlana.

illa ki aklımızı geziye çıkarıp sözlüğün duvarlarına küfürler yazarak mı toplumsal sözleşmeye tecavüz girişiminde bulunalım.

ayrıca bu anayasa oylanmalıdır.

üçüncü köprü de trafiğe hiç açılmasın. köprü nerden çıktı bilmiyorum.
(bkz: yakarız bu sözlüğü yakarız)

not: vandal değilim yüreğim yufka.

not: eksiledim, bakalım ne oluyor.
devamını gör...
anayasaya değiştirilemez ilkesi koyulmalidir. hatta yetmez değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddesi eklenmeli.
devamını gör...
bunlar eski sözlük kalıntıları şeylerdir. yeni sözlüğümüzde anayasayı artı eksi şeklinde referanduma sunmaları gerekirdi. bu anayasa dünya sözlüğü kaldırmaz, patinaj çekeriz.

hem şu ne demek? "yahudiler şerefsizdir", "aborijinler namussuzdur" burada yahudiler ve aborjinler hedef mi gösterilmiş yoksa korunmuşlar mı anlayamadım!

acaba bu anayasayı iki ayyaş mı yaptı diyeceğim de maşallah bizim patronlar içmiyo bildiğim kadarıyla.
devamını gör...
bak şimdi gaza geldim.
moderatörlerin dokunulmazlığını kaldırın da ağızlarını burunlarını kırayım.
devamını gör...
iş bu dünya sözlük anayasası metni üzerinde, idari kadro gerekli değişikliği yapma hakkını saklı tutar. bu cümleye benzer cümlelere gıcık oluyorum. *
devamını gör...
madde 29 uygulanamaz.
bu durumda mahlas başlıkları çöp oldu.
hadi geriye dönük uygulanmaz diyelim. bundan sonra mahlas başlığı açılamaz. filanca kişi ile ilgili düşünceler dile getirilemez. bu da sözlüğün ana işleyişine doğrudan dokunuyor. fikir teatisini engellemek gibi bir şey. hani özgürce dile getiriyorduk fikrimizi?

bu madde daha açıklayıcı şekilde düzenlenmeli.
devamını gör...
madde 16 çok basitçe atlatabileceğim açıklara sahip.

aynı zamanda uygulanabilirliği tartışmalı.
devamını gör...
dünya sözlük anayasası alelade bir konu başlığı gibi yeralmakta sözlükte. yani güncellendiği zaman sol frame de gözükmekte. sözlük kullanıcısı gördü gördü ya da sözlük yöneticilerinin göstermek istediği zaman görür başka zaman değil.

yanisi, sözlük anayasası dunya sozluk anasayfasında, üst ya da altta görünür bir yerden bir bağlantı ile ulaşılabilir olmalı. yeni gelen kullanıcının dikkatini çekebilmeli.
devamını gör...
sözlüğün anayasasını kim oluşturdu? yazarlara söz hakkı tanındı mı?
sözlüğe monarşi hakim diyorduk değil mi? evet bu anayasa düpedüz monakrist bir eylemdir. *
devamını gör...
şu bir ay da en yenisinden en eskisine bence yazarlığın hakkını vermişlerdir...

ve moderasyon ekibi, gerçekten sözlüğün arkasında neler neler dönüyor bilmesem de anlayabiliyorum, çok yoruldular gerçekten taktiri fazlasıyla hak ediyorlar...

ve yönetim, çok yoruldular dilerim daha çok yorulurlar...
devamını gör...
tanımda belli bir kesim, bir ırk, bir devlet, bir din, bir siyasi oluşum, bir kişi veya yazara hakaret edilmesi, o tanımın silinmesine sebebiyet verir. ısrar halinde hakaret eden yazar uzaklaştırılır. cevap hakkını kullanamayan kesimler için şikayet olması halinde aynı yaptırım uygulanır. yani "yahudiler şerefsizdir", "aborijinler namussuzdur" gibi bir ifade yazılırsa ve moderasyon buna müsamaha gösterirse, yazarlardan birinin şikayet etmesi bu tanımın silinmesine yeterli bir gerekçedir.


şu madde ve takip eden diğer ikisi "çomar" lı başlıkta isletilmemistir.

moderasyonu cevap hakkını kullanamayan kişi hesabına ilgili başlığı açıktan şikayet ederek ikaz ediyorum. gereğini yapınız.
not: her türlü görüşe saygım vardır. saygısızlıga saygım olmadı, olmaz.
devamını gör...
tanımlama başlığının dördüncü maddesinin son cümlesi olan orijinal olmak da fayda var ifadesi orijinal olmakta fayda var olarak değiştirilmelidir. keza mümkün mertebe dilimizi doğru kullanmalıyız*.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar