geçen seneki başlığı açınca artı manyağı olmuştum öyle olunca bunu da şimdiden parsellemek istedim.
bence sözlüğün en keyifli zirvesi. katılmayan pişman olur. yıllarca konuşulan hikayeler, bakınızlar çıkıyor bu zirveden.
yer ve zaman 2 ay içerisinde netleşecektir. *

--- verâ-ul-verâ'dan alıntı ---

selamlar;

değerli dünya sözlük ahalisinin çok kıymetli yazarları

malumunuzdur ki sözlüğü samimi bir yuvaya dönüştüren unsurlardan birisi de zirvelerdir. ve cogito sözlük den bu yana bilfiil her sene yapmış olduğumuz ramazan zirvesini tabii ki bu sene de icra edeceğiz inşallah. mümkün mertebe mesleğim gereği istanbulda olmam hasebi ile yer ve mekan konusunda uzun süredir arayışlarım olsa da, söz konusu alternatifler, gerek boğaz manzarası, gerek mekanın güzelliği gerek camiye yakınlığı ve gerekse de jeopolitik konum olarak ulaşım rahatlığı sayesinde üsküdar paşalimanı yine bizler için en uygun yer gibi gözüküyor. yer konusunda ortalama 50 ila 70 arası yazarı kaldırabilecek her yer bizler için uygundur. yani yer ve mekan fikirlerine de açığız. yazarlar olarak yer ve mekan olarak fikri olan varsa bana bir mesaj atarak fikirlerini sunarlarsa bir liste ile yazarlara sunabiliriz.

konsept nasıl olacak;

arkadaşlar zirve karma olacak. 18 haziran 2016 cumartesi yani ramazanın ikinci haftası cumartesi akşamının iftarı olacak. ve ihtimalen üsküdar paşalimanı * olacak. ramazan zirvelerimizde konsept nasıl işliyor merak edenler varsa ilgili başlıkları birazdan bkz olacak vereceğim görebilirler. ben yine de buradan yazayım.

-imkanı olan tekrar vurguluyorum imkanı olan herkesin acizane birşeylerin ucundan tutması bizlere diğer ramazan zirvelerinde aldığımız o güzel iftar-sahur tadını aldıracaktır. gelen yazarlardan yardım alınarak güzel bir ihtiyaç listesi oluşturulacak. herkesin kolayına gelen, şartları zorlaştırmayacak şekilde faidelerine muhtacız. nihayetinde oraya hem iftar-sahur icra etmeye ve akabinde muhabbet kervanına dahil olmaya geliyoruz. birşeylerin ucundan tutmak bizlerin zoruna gitmeyecektir diye düşünüyorum.

-ankara'dan gelmek isteyen yazarlar varsa ve bir şekilde bir olmayı başarıp anlaşabilirlerse güzel bir servis ayarlanacak. bil hassa ankara ekibini de bu sefer aramızda görmeyi ümit ediyorum. * *

- arkadaşlar iftar-sahur ve sohbet dışında, tabu gibi, ekip halinde birşeyler başarılabilecek güzel oyunları da oynuyoruz. farklı fikirler ile güzel aksiyonlara da imza atıyoruz.

-sadece genç insanların değil, evli barklı çoluk çocuk sahibi insanlarında dahil olduğu bir ortam olduğunu hatırlatıyor ve şimdiye kadar gelenin memnun, gelmeyenin pişman olduğu bir zirve diyoruz ramazan zirvelerimiz için.

- yazarlarımız yanlarına isterlerse anne-babalarını, dilerlerse arkadaşlarını kısacası istedikleri dostlarını getirebilmekte özgürdürler.

katılımcı listesi bir alt tanımdan sıra ile yazılacaktır. hanım yazarlar ile iletişime geçebilecek bir adet fedai hanımefendi yazarımızdan yardım talep ediyorum bu konuda.

(bkz: cogito sözlük dilimiz damağımıza yapıştı 2011 ramazan iftarı zirvesi)
(bkz: cogito sözlük dilimiz damağımıza yapıştı 2012 ramazan iftarı zirvesi)
(bkz: cogito sözlük dilimiz damağımıza yapıştı 2014 ramazan iftarı zirvesi)
(bkz: cogito sözlük dilimiz damağımıza yapıştı 2015 ramazan iftarı zirvesi)

ve inşallah (bkz: dünya sözlük dilimiz damağımıza yapıştı 2016 ramazan iftarı zirvesi) ile bu gelenekse zirve alışkanlığımızı devam ettirmek istiyoruz. katılmak isteyenler bana mesaj ile isimlerini yazdırsınlar.

--- verâ-ul-verâ'dan alıntı ---
devamını gör...
o zamana kadar birilerine küsmezsem bu sefer geleceğim zirve. tam gelicem birine atar yapıp vazgeçiyordum. kaç yıllık yazarız bi zirvemiz olmadı. hayırlısı.
*
devamını gör...
sol framede görünce ramazan'ın öne alındığını sanmamama neden olan zirvedir. giderek gelensellesmektedir. son iki zirveye katılmış biri olarak yeni yüzleri bu zirvede görmekten sözlük olarak mutlu olacağımızı ifade etmek isterim. tüm yeni katılımcılara duyurulur.
devamını gör...
çok ısrar edilirse içici olarak katılabileceğim zirve. geçen sefer yazar değildim iftara katılmıştım sadece. iki paket camel hacıladım. o bakımdan yaaaani. sonra bak yazar olduk. iki paket camel'a yazıyoruz olm o gün bugündür.

devamını gör...
çok ısrar edilirse seçici olarak katılabileceğim zirve. hem ben çekinirim oruç sonrası canavar gibi yemek yemeye.
*
devamını gör...
gerçekleşme ihtimali zayıf bir etkinlik.
bu tür organizasyonlarda lider -yani yönlendirici ve sorumluluk alıcı- bir grup olmadığında pek tadı çıkmaz.
bu sene de temenniler sadece ''yapılması'' yönünde ama işi sahiplenen kimse şimdilik yok.
maalesef...
devamını gör...
arkadaş neden ramazanda yahu? o zirveye cehennemin dibinden gelecek olanlar var o yolda nasıl oruçlu olucaz? yapılırsa bu gidişle katılamayacağım ve yapılması takdirinde gidenlere de tek tek çemkirme mesajı atacağım zirve. böyle de kıskanç fesat lanet biriyim.
devamını gör...
(bkz: bütün dünya buna inansa)

beyazıt'ta kemer dürüm evi'ni önerebileceğim organizasyon. gerçekçi olmak gerekirse aşırı lezzetli bir kebapçı değil ama uygun fiyatlı. tam öğrenci mekanı yani. ayrıca en güzel yanı iftar menüsü yok. gidiyorsun ne istiyorsan söylüyorsun normal zamanda fiyatı neyse onu ödeyip çıkıyorsun. ramazan olduğu için salata hurma vs gibi bir takım ikramlar gerçekleşiyor. sahibiyle muhabbetimiz var. ancak mekanın iki dezavantajı var birincisi mekan çok büyük değil tahminim tam kapasite 50-60 kişi arasında alır. ikincisi ise mekan iki katlı ve dediğim katılım gerçekleşirse ikiye bölünmek zorundayız. sonrasında ise beyazıtta öğrenci mekanlarından birinde, lalezar'da ya da boğaz manzaralı kafelerin** birinde yer ayırtıp oraya geçebiliriz. benim önerilerim bunlar yani. eğer sözlük yönetimince uygun görülürse mekanlarla konuşma işini ben gerçekleştirebilirim.
devamını gör...
içinde bulunduğum dönemde sözlük zor süreçlerden geçti, tanım sayısı düştü, yoğun provokasyonların olduğu dönemler yaşandı, modlar bile sözlük swot analizlerinde çok olumsuz şeyler yazdılar ama ben her zaman sözlük ve potansiyeli hakkında çok olumlu düşünüyordum.
lakin eğer bu iftar bile düzenlenemiyorsa sözlük hakkında ilk defa hayal kırıklığına uğrarım.
ne yapmamız lazım? nasıl sahipleniyoruz bu süreci? daha önce sahiplenip de bu sene uğraşmayacak olanlar bir mesaj atsın da bari tecrübelerinden yararlanıp biz birşeyler yapalım.
devamını gör...
anadolu yakası ayrı ya da ayrıca düzenleyelim. buradan kalkıp te bilmem nereye kim gidecek ? eskiden karma zirvelerin şiddetli karşı çıkıcısı idim. problem olmam diyerek yüreğinize bir tas su serpmek istiyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar