dünya sözlük korkaklarla mı dolu

bir soru. neden mi bu soru? aralık ayında verilen artı oy sayısı eksi oy sayısının on katı da ondan bu soru.

şimdi, girilen her entry mukemmel değil bunda hemfikiriz. o yüzden artıların eksilere olan ezici üstünlüğü kaliteden kaynaklanmıyor. cancişlikten bir miktar evet ama bu denli fark sadece bundan değil...

çekinceler var. eksi vermekten çekinme, eksi almaktan çekinme kaynaklı yazmama gibi.

varsın günü 1000 eksi ile kapatın. ama yazmaktan çekinmeyin! varsın entry 1000 artı oy almış olsun. fikirlerine ters ise bas eksiyi. kötü yazmışsa bas eksiyi. komik olmayan saçma bir espri mi var? bas eksiyi.

eksi oyların artı oylardan daha dürtükleyici olduğunu hep savunmuşumdur. bundan mütevellid hunharca eksileme timini kurdum.

velhasılı kelam, artı oy vermekteki cömertliğiniz eksi oy verirken çekinceye dönüşmesin. hak etmişse bas eksiyi kardeşim.

korkmadan konuşup oylayacak yazarlar burdamısınız? 2018 sizin seneniz olsun!

sakın fikirlerinizi yazmaktan da kaçmayın. korkmayın, yazın. kalitesiz olacağından korkup da yazmamazlık hiç etmeyin! kalite yazdıkça yakalanır. buranın bir formatı var. bu formata uygun şekilde yaz sen içinden kalbinden aklından geçeni. artıların yeri gelirse eksilerin belki favorilerin hatta nick6ın benden. çekinme, korkma. yaz!


zorunlu edit: niye eksiliyonuz ya. kuzenim yazmış...*
devamını gör...
eksi vermeme sebebim kesinlikle insanların ne olursa olsun gücünün yettiğince, sözünün ağırlığınca dilinin kuvvetince bir emek vermesiyle alakalıdır. her gün 1 eksi veririm o da karambole gider kafam artık kime eserse. insanlar tabiat olarak olumlu bakmaya meyyaldir. mevzu artılamak ve eksilemekten ziyade bu milletin merhamet duygusunun yoğunluğuyla alakalıdır. biz ki yolda araç kaldığı zaman itekler, düşen bir insana el uzatır, aman dileyene sırt çevirmeyiz. biraz genlerimize işleyen bu yaklaşımın tezahürüdür diyebilirim.

tanım: soru.
devamını gör...
burada korkak insanlar olacağını sanmıyorum. biraz davası amacı ve o ruha sahip insanlar vardır diye düşünüyorum. çünkü diğer interaktif sözlüklerden bile anlamlı bir isme sahip. gereğince hareket etmek boynumuzun borcu.
devamını gör...
korkaklarda dolu olduğunu düşünmediğim fikir.
ben kolay kolay eksi vermem. ne zaman eksi veririm. aynı başlıkta bir şeyden iki kere bahsedilmişse affetmem yabuşdururun.
gibi gibi.
aksi halde ne müsabet efenim benden farklı düşünceye ben saygı duyarım niye eksi vereyim ki. bana göre değilse dokunmam bırakırım o da konuşsun. zaten bir yerde herkes aynı şeyi yazıyorsa orada sıkıntı vardır. böyle farklı düşünce farklı fikirler geliştiremeyiz. ha bana göre doğru bir şey varsa da onaylar artılarım.
bu tık işini jandarma gelip kolumuzdan götürür eksi vermeyelim zaten ohal de var muhabbetlerine getirmek şaka gibi olur.
eksi vermek hoş bir şey değildir. sözlüğün sana verdiği yeti kadar insanları cezalandırma çeşididir aslında. hatta senin gibi düşünmeyenlere de bırak eksi vermeyi artı vermek gerekmekte. bakma daha o kadar buddhaya erip de nirvanaya varamadık.
devamını gör...
egosunun arkasına sığınanlar geri dönmemek üzere gittiler. korkak kalmadı bence. hele ki milleti yaftalayıp sonra espri yaptım diyen korkaklar vardı. farklı bir boyuta evrildi dünya sözlük. gittikçe daha güzelleşiyor.
devamını gör...
bakıyordum da kimse eksi vermediğini iddia ediyor kim lan o zaman bana bu eksileri veren sndks.
devamını gör...
ben her gün 50 eksi verdiğim için beni ilgilendirmeyen soru.

verdiğim oyların %26'sının eksi olması bunu doğruluyor.
devamını gör...
eksi verirken babası elinden tutan bir yazar olarak evet, bu benim. veremiyorum eksi sözlükten bir grup gelip beni dövecekler diye çok korkuyorum..

arkadaşlar istediğiniz eksi olsun be ya.donadırım.
devamını gör...
günlük hayatta da kibar davranınca korkak oluyoruz. artı veriyoruz, korkak oluyoruz. ne olsun istiyorsunuz olum siz?
devamını gör...
ben eksi vermeyi tercih etmiyorum normal hayatta da kimseyi kırmamaya çalışıyorum o yüzden eksilemek insanın hevesini kaçırır diye düşünüyorum he eksici arkadaşlarımız var iyiki varlar gelsin yemek ısmarlayayım dedim yine çıkmadılar ama yani birinin hevesini kaçırmak kötü en son adam diyecek niye yazıyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar