ıııı, merhaba müşrikler! helvadan putlardan sıkıldınız mı?
ebu sufyan'ınız sizi zenginleştiremiyor mu? ticaretiniz dara mı düştü? o zaman dünya sözlük mekkeli müşrik derneği tam size göre. önce kendimden bahsedeyim. ebu süfyan gibi siyasî konumum korunsun da ne olursa olsun diyenlerden değilim. ebu cehil gibi de ona buna nefret kusup insanları kendinden uzaklaştıran bir tip de değilim. zaten bu ebu cehil, sinirlerine bile hakim olamayan, iki dakika cool kalamayan bir adamdı. sakin de kaldığı pek görülmez. bunlar zaten korkağın tekiydi de. kararlı adım atmazlar da anca insanlara sataşırdı. baya kaypak gibiler. daha kendine sahip çıkamayan adamların peşinden niye gidersiniz pek anlamam.

zaten koyun ticareti yapa yapa nereye kadar Allah aşkına!
biraz vizyon, biraz misyon. mekkeyi terkedelim diyorum. çöle bir şehir kuralım adını da dubai yapma planım var. artık paraya para demeyeceğiz. şimdi katılma şartlarına gelirsek;

- putlarınızı bize veriyorsunuz.
- 1 tane de koyun vermeniz yeterli.


imza: dsmm başkanı açılın ebu trileçe geliyor hazretleri
devamını gör...
hani derler ya arasıra alışkanlıklarınızı terkedin beyniniz gençleşir diye ya. o kadar farklı bir tanım okudum ki adeta dünyaya yeniden geldim. pardon dünya sözlüğe. valla şimdiden söyliyim. haç gelirlerinin %50 si benim.
devamını gör...
arkadaşın ironisi anlaşılmamış, mekkeli müşrikler vasfı dışındaki birçok kişi farklı yorumlamış. aslında bu hayali derneğin ironik mesajı gayet açık; "din kisvesine bürünüp dine karalama yapmaktan yorulmadınız mı?" diyor. bu arada bu dernek tutmaz, zira müşrik dediğin müşrik olduğunu kabul etmez pek. bu yüzden yalova dünya sözlük yazarları derneği başkanı olarak bize asla rakip olamayacağınızı beyan ederim.
devamını gör...
insanlikla sozluyoruz, kan dokulmesin, birakin gidin diye seslendigimiz dernektir.

sonra niye gulle degil kilicla cikti diyorsunuz*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar