pek değerli dünya sözlük yazarları; bildiğiniz gibi moderatörlerin seçimle belirlenmesi kararını almış ve bu kararı sizlerle paylaşmıştık. adaylar belirlendi ve oylama vakti geldi.
halihazırda altı adayımız var. bu kişilerden kimlerin moderatörlük için uygun olduğunu düşünüyorsanız o adayın mahlasının bulunduğu tanıma artı oy vermeniz yeterli olacaktır; artı oyların denk sayıda olduğu adaylar için eksi oyların sayısına bakılacak. birden fazla adaya hatta tüm adaylara oy verebilirsiniz. oylama bir hafta sonra sona erecek olup seçilecek moderatör sayısı da -en az iki, en fazla dört olmak üzere- seçim sonunda açıklanacaktır.

açık oy açık tasnif yöntemiyle yapılacak moderatör seçiminin sözlüğümüz için hayırlı olması dileğiyle. haydi bismillah...
devamını gör...
sevgili dünya sözlük yazarları; bir hafta açık kalan sandıklar an itibariyle kapatılmış, mevcut oylara moderasyon üyelerinin oyları da ayrı ayrı alınarak eklenmiş ve nihai sonuca ulaşılmıştır. aday olarak yarışan altı yazar arkadaşımıza ve oylamaya katılan herkese teşekkürü bir borç biliriz. lafı fazla uzatmadan kesin seçim sonuçlarını paylaşmak istiyorum;

rebelin korubenisi 75 (moderatör)
president 57 (moderatör)
güvercin gerdanlığı 52 (moderatör)
zuleyha 49
meçhul asker 38
füru 34
devamını gör...
aday listesinde olduğum oylama idi. hakkını verecek olanların seçildiğine inanıyorum. benim için oy veren herkese teşekkür ediyorum.
devamını gör...
oy verdiğim züleyha'nın seçilmediği oylamadır. ayrıca bağımsızların giremediği oylamadır. sistemin çizdiği sınırlar içinde demokratik haklar kullanılmıştır.
devamını gör...
oy kullanmadım çünkü seçilmişlerin seçilmesi söz konusuydu, ayrıca yazarları değerlendirecek kadar tanımlarını okumuş ve haklarında fikir oluşturmuş değildim. sonra bana sen oy verdin neden şikayet ediyorsun konumuna düşmek de istemedim sanırım.
bununla birlikte aday olan tüm yazarların ve dahi seçilenlerin değerli insanlar olduğunu düşünüyorum. sonuçlar sözlüğe hayırlı olsun.
devamını gör...
aday belirleme sürecine dahil edilmediğimiz ve ön seçim olmadığı için türkiye'deki siyasi partilerin aday belirleme yöntemi ile yapılan oylama.

önümüze sandık koyulduğu için demokratik olduğunu düşünebiliriz ama lider ve çevresinin sultasındaki siyasal hayatımızın sözlüğümüze yansıması olmuştur bu seçim. doğru bildiğimi söylemek ve yazmak zorunda hissediyorum. kusura bakmayın.

ne diyelim hayırlara vesile olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar