çok güzel yayınlarla gelecek olan radyo olmasını umduğumuz radyo olması beklenen radyo olsa fena olmayacak olan radyo.
iş bu tanım halk arasında rizörvıd tabir edilen bir tanımdır. ehehe mehehe efekti içerir.
devamını gör...
birinci entry daima aganındır.. cogito sozlukten dunya sozluk e tasinirken cogito sözlük radyosu baslıkları da buraya tasınacagindan 5000 kusurlerden sayılacak tanımı girmis olduk.. iyi yayınlari var herkesleri bekleriz.. 31 aralık.
devamını gör...
abi gözünü seveyim açılırsa ben dj olayım. acayip parçalarım var uçurucam hepinizi.
devamını gör...
aramızda evliya hayatı dinlemeyi sevmeyenler görüyorum. senin hayatını mı dinleteyim nedir?
devamını gör...
açılmamalıdır. sözlüğün ruhuna aykırı! makara yapmak isteyen arasın konferans yapsın whatsapp grubu kursun.
devamını gör...
açılırken son derece titiz davranılmalı ve sözlüğün önüne geçmemesi sağlanmalıdır. sözlük için bir araçtan öteye gitmemeli. sözlüğe yazar kaybettirmemeli aksine yazar kazandırabilmelidir.
devamını gör...
açılacaksa haftanın belirli günlerinde, belirli saatler arasında akil yazarların gözetiminde açılmalı. yazarların kaynaşması belli bir seviyede tutulduğunda sözlük için yararlı lakin ileri derece kaynamalar kaynadıkları kazanın cadı kazanına dönüşmesine yol açabilir. hani bizde olmaz da yaaani...
devamını gör...
cogito sözlük radyosu gibi olacaksa her türlü desteği vereceğim radyodur.. lobiye selamlar..
devamını gör...
samimiyet ve diyalog temelinde, yazarları arası güçlü iletişimi olan bir sözlük için sözlük performansını düşürücü bir uygulamadır. ben ki keyif alarak en eski dicelerinden ve dinlecilerinden biri olarak söylüyorum bunu. güzel mi; güzel, olsa dinler miydik; zabaha kadar. muhabbet ve diyalog bu sözlüğü diğerlerinden ayıran önemli özelliklerinden biri* ve bu güzel bir şey. fakat bizler ölçüsünü tutturamayınca muhabbet ve diyalog bu uygulama sebebiyle maalesef uygulamanın varlığının müsebbibi olan sözlüğün önüne geçiyor. gerçekler acıdır. radyonun beraberinde bulunan chat uygulaması da bunun en büyük etkeni. muhabbeti ve diyaloğu kolay kıldığı için insanlar uzun süre muhabbet edebiliyor. hatta muhabbet için geliyor zaten radyoya. çok defa sesi kapatıp yazışmaya katılan dinleycilerimiz olmuştur. bence bu noktada doğrudan bu chat board ile ilgili. radyo uygulaması bulunan popüler sözlüklerin hiçbirinde bunu göremezsiniz. instella, sourberry, uludağ... en fazla mesaj ile ya da yayını yapan kişinin özel bir girişimle açtığı(yayına özel) bir hesap üzerinden yalnızca onunla diyalog kurabilirsiniz. haliyle dicey de en fazla bir kişiyle diyalog kurabilir aynı anda. öyle uzun uzun tüm dinleycilerin dahil olduğu bir geyik dönmez. diyalog da sadece yayıncı ile olduğundan, yayınıyla ilgili bir temel bir düzeyde sınırlı kalır. kaldı ki diğer sözlük radyolarında program düzenlemesi ile de radyo varlığının amacını korumuş oluyor. sınırlı, süreli ve önceden belirli programlar ile radyo varlık amacını radyo olarak yerine getirebiliyor. yani müzik yayını yapmak isteyenler radyo yayını yapıyor, müzik dinlemek isteyenler radyo yayınını dinliyor. en fazla birbirlerine bir iki şarkı soruyorlar o kadar.

eğer bir gün açılacaksa, bu şekilde;
-dinleycilerin birbirinin yazışmalarına erişemeyeceği, yalnızca yayıncı ile iletişim kurulabileceği bir sistemde
-sınırlı süreli, önceden belirlenmiş programlarla
-dışa dönük, yani asıl amacı sözlük içerisinde ki yazarlara değil, dışarıda ki insana da hitap edebilecek bir pozisyonda
-ve tüm bunların bilincinde ve sorumluluğunda diceylerle gerçekleşmesi

bir düzenleme ile açılmalı. ya da artık sözlük performansının milletin radyoya kaçmasından etkilenmeyecek bir düzeye gelindiğinde olmalı.
devamını gör...
olaydı da iftira kadar ilahilerle,ney dinletileriyle ve ramazan tamalı sohbetleriyle gönlümüze hitap edeydi iyiydi dediğimdir.
devamını gör...
az önce açılan radyo. ve dedim ki içimden neden kapandığını ve açılmamasında ısrar edildiğini çaktım.
o listeyi kim hazırlıyor diye isyan ettirir yeminle.
devamını gör...
mekan açılmış diyorlar..
hey gidi eski günner..
devamını gör...
Allah'tan bir mani çıkmazsa teravih namazına müteakip arap aleminden şarkılarla yayında olacak sözlük ekşını. rezervasyon için pişt.
devamını gör...
şu radyoya el atın. mozilla nedir yahu. çözüm bulun, madur olduk...
devamını gör...
arkadaşlar hyy beyin inadı hasebiyle önce mozilladan açıp sonra üyelik almanız gereken fi tarihinden kalma antik bir radyomuz var. destek olursanız bu zulme bir son verip mixlre geçerek yeni bir çağ açabiliriz... we can do it gençleeer!
devamını gör...
şu an paraguay halk türküleri falan çalmakta. ya da ben bambaşka bir sitedeyim. *
devamını gör...
herkesin gelesinin olduğu ama yolu bulamadığı, paraguay neresi bilmeyen diceyiyle yayında olan radyo.
devamını gör...
flatcast'ın sitesine girdim, linkten açmayıp ordan bulursam belki girebilirim diye. o ne arkadaş girmez olaydım.

candan fm, canımsın fm, asi 61 fm, aşıklar diyarı 58, gönül dostları fm, siyah gülüm, manolyam 54 fm... daha böyle gidiyor bu. sayfalarca lan. mırchlı yıllara döndüm bir anda. şu an goncagül fm'de müslüm dinliyoz sattım sizi.
devamını gör...
o degil de filizi kaciriyoruz dert oldu..
chromedan bir giris yolu lütfen..
mozilla sıkıntı..
devamını gör...
bir türlü dinlemek şerefine sahip olamadığım radyodur...sorun nedir bilen varsa yazıversin de bir hayra girsin ramazan ramazan.
devamını gör...
bizde çekmeyen radyodur. karıncalar konser veriyor. nasıl giriyorsunuz olm bu radyoya? o kadar çok uğraştım ki karşıma yine songül karlı vidyoları çıktı!!???
devamını gör...
bluese müzik ile yayındadır.

uzun zamandır girmeyen arkadaşlar ve ilk defa girecekler için;

radyomuz eklenti ile çalışmaktadır.

http://flatcast.com/Downloa... adresinde sayfanın ortasına doğru mavi olarak yazaran download yazısından indirip kuraiblirsiniz. bazı tarayıcı ve özelleştirilmiş tarayıcılarda eklenti sıkıntı çıkarmaktadır kurduktan onra tarayıcınızı kapatıp açmanız tavsşye edilir.
devamını gör...
mobil için çare bulunması gereken.
devamını gör...
guzel guzel arapça şarkılarla yayında olan radyo. telden de aciliyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar