dünya sözlük reklamları

açıklamaktan dilimizde tüy bitiren reklamlardır, ancak olsundur yine açıklayalımdır.
efenim şöyle ki, biz ekşi sözlükten ya da farklı bir kurumdan doğrudan reklam almıyoruz. yayımlanan reklamlar google adsense reklamları. adsense algoritması gereği, her kişiye farklı reklamlar çıkmaktadır. bu reklamlar, kişinin daha önce yapmış olduğu google aramaları ve bu aramalar üzerinden yönlendiği siteler ile doğrudan alakalıdır.

dunya sundu.
devamını gör...
varlığından ilk entry dahilinde haberimin olduğu reklam. ben de diyorum, niye hiç hatırlamıyorum, ne reklamı... adblocker sağolsun.
devamını gör...
bana genelde bahis siteleri reklamı çıkıyor. aslında oynamam da ama. siz yine de gençler almanya ikinci liginden uzak durun, çok süpriz oluyor.

devamını gör...
bazen müstehcen olabilen reklamlar.

mesela biraz önce trendyoldan rengarenk gecelikli manitalar çıktı. tıkladım.
ama olsun para paradır kral eğer size akıyorsa problem yok.
herkes ekmeğinde ayıkıyon mu dayı? herkes anasının kuzusu baba.
devamını gör...
sağdan soldan ortadan asagidan yukaridan her yerden fiskiran reklamlardir.

ozellikle 'isa tanrının oglu mu?' reklami bir garip.
cubbelinin kizinin dugunu haberi de ayrica o kadar görülüyorki sokakta gorsem direkt tanirim.
devamını gör...
google reklamları güncellenmişti sanırım geçenlerde diğer sözlüklerde de tanım ortasında çıkan reklamlar oluyordu. tanım bitti zannediyorsunuz reklamdan sonra devam ediyordu. diğer sözlükler yazılımsal olan bu sorunu düzeltti iki tanım arasında çıkıyor onlarınki artık ama dünya sözlükte hâlâ tanımın ortasında reklam beliriyor. ya tanım bitti zannediyorsunuz ya da tanım ile alakalı bir görsel var sanıyorsunuz.
devamını gör...
tadını kaçırmamak şartıyla reklamverenler duyurularını sözlüğe veriyorlar, sözlük de adı üzerinde bunları duyurmaya çalışıyor. biz de burada yedi benzemez yazarız ama ahengimiz de yerinde.
devamını gör...
parasız olmuyor bu işler, bu sözlüğe de sonuçta para lazım. yalnız bu reklamlar sözlüğün yapısına uygun olsa daha güzel olacak, islami bir konuyla ilgili tanım okurken çıkan hristiyan propagandası reklamları bence çok can sıkıcı hatta bazen sinir bozduğunu da söylemeliyim. yine de genel olarak bir sıkıntım yok reklamlarla.
devamını gör...
faydası olsun diye reklamlara tıklamak fayda değil zarar sağlar arkadaşlar öncelikle bunu lütfen hafızalarımıza kazıyalım. ikincisi günlük hiti nedir bilmiyorum ama özel reklamların olmaması da üzücüdür.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar