dünya sözlük sesli tanım projesi

merhabalar değerli dünya sözlük yazarları.

sözlük yönetimi tarafından hayata geçirilmesi planlanan bir yeniliği sizlerle paylaşmak istiyoruz. bugün, dünün aynısı olmasın diye çaba harcıyoruz. başlıkta belirttiğimiz gibi bu yeniliğe sesli sözlük diyebilirsiniz. şöyle ki; sizler, ister size ait olsun ister başkasına, beğendiğiniz bir tanımı http://vocaroo.com üzerinden seslendireceksiniz. biz de seslendirdiğiniz tanımları, tanıma uygun görsellerle harmanlayıp youtube hesabımızdan yayımlayacağız. seslendirmek istediğiniz tanımların kısa olmaması gerekiyor. öte taraftan herhangi bir konu sınırlaması da yok. edebi, toplumsal, bilimsel, sanatsal tanımlar... size ve ilgi alanınıza kalmış bir şey bu. birlikte durup düşünelim, gülelim, hissedelim; dünyanın başka bir yer olduğunu duyalım, buna inanalım istiyoruz.

siz de iyi bilirsiniz ki yazılı bir tanım, çoğu zaman anlatılmak isteneni verse de duyguyu veremeyebilir. bu eksikliğin temel kaynağı da elbette sestir. tanımlara duygusunu vermek, ruh kazandırmak isteyen yazarlarımız için biz de sözlük yönetimi olarak aracı olmaya hazırız. biz ortaya güzel çalışmalar çıkacağını düşünüyoruz. top sizde dostlar. eğer arzu ederseniz yapacağınız tek şey, beğendiğiniz bir tanımı seslendirmek. burada hayatı okuyor ve yazıyoruz, bir de seslendirip dinleyelim istedik. bu kubbede beraberce hoş bir seda bırakma niyetindeyiz. bize katılacağınızı umuyoruz.

yazarlarımıza duyurulur...
devamını gör...
sesli tanım nasıl olur bilmiyorum ama sesli oylama mutlaka gelmeli. bazı tanımlara “çoooook kıyakkkk ağaaaaa” diye sesli oylama bırakasım geliyor sevgili yetkililer.
devamını gör...
edebi eserler siirler bazen karaladigimiz yazilar hikayeler icinde ruh barindiran pek cok tanim icin guzel bi haber. sesle ve gorselle ete kemige burunecek cunku..

ote yandan kisa abuk tuhaf tanimlar icin gereksiz olacaktir .
veya sese bakip sana puanım dokuz kanka lara da sebep olabilir..

yalniz ben şallı kız kapali kiz minili kiz sakalli erkek vs tanimlarindan cok umitliyim. o ses o diksiyon o tonlama hepimize yanimizdan gecmis gibi hissiyat uyandıracaktir ki bu da takdir edersiniz ki onemli..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar