ehem. önerdiğim üç filmin de seçilmesine çok tatmin oldum..*

shutter island hariç hepsini izledim. hem de defalarca..bi daha izlerim. hem güzel film kendini defalarca izlettirendir.

haklarında sayfalarca yorum bulunan filmlerdir evet hak ederler çünkü. amaç sözlüğümüzde de o başlıkların altnı değerli yorumlarla süslemek..

eminim faydalı olacaktır..iyi seyirler.

devamını gör...
cogito sözlük yazarları arasından sinema sevmiş, sinema sever, sinema sevmeye meyilli olan yazarların oluşturduğu yandaş, işbirlikçi ve otoritenin maşası oluşumdur.

-belirli gün ve haftalarda oluşum mensuplarının sırayla belirlediği filmin izlenmesi ve akabinde sözlükteki film başlığına hunharca yorum yazılması, o gün sol framein başrolünden, figüranına, filmin çekildiği setten, filmin müziklerine kadar bir çok ilgi çekici detay ve anekdotlarla şenlendirilmesi.

-zaman zaman düzenlenecek tematik şenlikleri ile sözlüğü imdb'nin satın almak isteyeceği kıvama getirdikten sonra derviche'den sözlük satışından elde edilen paradan pay talep edilmesi ve o parayla ortak olarak tavuk çiftliği işine girilmesi

-belki ufak tefek bir iki şey çekilmesi, en azından teşebbüs edilmesi...

-tüm bunlardan öteye kaliteli bir paylaşım ortamı oluşturarak, keyifli ve kaliteli bir sinema sohbeti ortamı sağlamak. yoksa banae canım cogito'dan, onu derviche düşünsün..*

tabi yeni fikirlerle, oluşum geliştirilebilir.. bu arada daha önce denendiğinin de farkındayım. bi kere de biz deneyelim, belki bu tutar. neden olmasın?

first rule of fight club; do not talk about fight club!

şimdi mülakat için başlık altına reserved alabilirsiniz.
mülakat günü lazım olacak evraklar

-6 adet vesikalık fotoğraf
-en az bir nuri bilge filmi izlediğinizi ve anladığınızı gösteren bir belge( nuri bilge'nin kendisinden temin edebilecektir)
-film izlerken kavanozla nutella yemediğinizi ve ellerinizi yıkamadan patlamış mısır kasesine daldırmadığınızı belgeleyen bir evrak(kefil ve şahit gerekmektedir)
-film bittikten sonra castın bitmesini beklemeden çıkmadığınıza dair noter onayı


çerçeveli gözlük ve fularlar cemiyetimiz tarafından girişte dağıtılacaktır.
ayrıca talep edenler "iran sinemasını kolay ve çabuk övmebilme" kursumuz mevcutur.
devamını gör...
uzun zamandır üzerinde çalıştığımız, fikir teatileri yaptığımız, geçerliliğinin ve aktivitesinin de çok çok uzun sürmesini dilediğimiz oluşumdur. nihayet faaliyetlerine başlamıştır.
(bkz: açıldık ey halkım)

sinemayı önemsiyoruz. çünkü sinema hayattır. sinema toplumumuzun psikolojik yansımasıdır. felsefe ölmüştür, yaşasın sinema'dır.

ciddi düşünüyoruz. güzel şeyler olsun istiyoruz. en başta elbette nitelikli olarak sinema konuşabilmek amacımız. bunun yanısıra festivaller, şölenler, kokteyller, radyo yayınları ve hatta kermesler düzenleyebiliriz.

festival demişken. cemiyetin en'lerine vereceğimiz bi altın şey lazım. ahududu, portakal, ayı, palmiye.. ve oscar. hepsi çok banal. altın bi şeyimiz olacak yakında. evet.

kermes çok zevkli bi şeymiş. cemiyet olarak bi sinema kermesi düzenleyebiliriz. film afişleri, film konulu kitaplar, kültleşmiş filmlerin kültleşmiş materyalleri, üzerinde auteur yönetmenlerin fotograflarının bulunduğu yaş pastalar satabiliriz. elde edilen gelirle de afrika'da film stüdyosu açarız. *

jübü'nün abartmasına da bakmayın, mülakatta sadece tc kimlik numaranız yeterli. dünyanın en dahi yazılımcılarıyla çalışıyoruz. sistemimize tc kimlik numaranızı girdiğimizde izlediğiniz bütün filmlere, beğendiğiniz yönetmenlere, hangi filmin hangi sahnesinde kimseye çaktırmadan gözyaşlarınızı tişörtünüze sildiğinize, hangi filmlere başlayıp da uyuyakaldığınıza, sonra o uyuyarak izlediğiniz filmleri hangi entel ortamlarda anlatıp ahkam kestiğinize ulaşabiliyoruz.

kapımız herkese açık. hollywood sevmeyenler, iran sineması sevmeyenler, çekik gözlü milletler sineması sevmeyenler.. herkesi bekliyoruz.

"aman bana bulaşmasınlar, kendimi belli etmeyeyim" diye aklından geçiren sinefiller varsa onları da uyaralım. olur da sizi tesbit edersek, hulk'ta * hunharca sıkıştırılıp, zor kullanarak cemiyete üye yapılabilirsiniz.

ateş sizi çağırıyor. just do it. çünkü siz buna değersiniz.

devamını gör...
aile ici izlenen stv dizilerine ve bilimum holivud,bolivud,uzak dogu,orta dogu filmlerine hunharca yorum yapan bir sahis olarak katilmak istedigim cemiyettir.kimlikteki fotografimin fotosokun bulundugu ilk zamanlarda cekilip sahsimla hic bir alakasinin olmamasi umarim teskil etmemektedir.bir de son olarak ay ben o titanik de ne agladim ne agladim ceeeek.
devamını gör...
bu cemiyetin ilk faaliyeti tüm yurtta müdafaa cemiyetlerini birleştirmek değildir. bence bu cemiyet ilk önce sözlükte başlığı açılmamış kayda değer tüm filmlerin 1 cümle ile bile olsa başlığını açıp mümkünse linkini vermektir. ben kendi adıma film başlıklarına özellikle de yabancı film başlıklarına ilgi göstereceğime bir sinefil olarak söz veriyorum.
devamını gör...
nuri bilge ceylan, semih kaplan, zeki demirkubuz v.b sevmem izlerim ama sevmem, bollywood sevmem (ne öyle en az bir sahnesinde eski amerikan müzikallerinde ki gibi anlamsız, anlamsız dans etmeler) iyi örnekleri vardık ama hiç bir film 5,5 saat olmaz, kore, iran sinemasının bir kısmını belki, iran sinemasının, arabesk çağrışımlarını sevmem tematik film diye her filmi izlemem çünkü saçma ve sanatsal hiç bir yanı olmayan absürt filmlerede artık tematik diyorlar.

sinemada gerçekçilik akımından ve karanlık sinemadan nefret ederim dünyada zaten yeterince acı görüyorum birde sırf yönetmenin ve senaristin kendi gözünden bakmaya ihtiyacım yok.

dönem filmlerini severim, sistem eleştirisi yapan filmleri severim...

çalıntı senaryo ve film izlemem, orjinalini izleyecekken sırf bizim kültürümüze benzesindiye saçmalamış filmleri sevmem. oda filmlerini severim, psikolojik filmleri severim, katliyam filmlerinden nefret ederim...

şiddetti sadece tarantinoda severim...

ingiliz oyuncularını, fransız aktörleri severim, eski siyah beyaz türk sinemasını ve dönem ispanyol sinemasını severim...

uyarlama senaryolarda eğer kitabı daha önce okumuşsam filme kuşku ile yaklaşırım... çoğu zaman izlemem...

replik ezberlemem...

eğer bir filmi çok sevdiysem 3-4-5 kere izlerim...

bu şartlarda beni kabul ederseniz gelirim...
devamını gör...
acemi avcı gibiler, boş boş atıyorlar..

işte halep işte arşın!
işte hendek işte deve!


la hadi yazın da hem bilgilenelim, hem faydalanalım, hem sözlüğe bir katkınız olsun, hem de entelektüel bir imajınız olacak benden demesi...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar