#özgürler 

eski yahut çok yazmış olmanın bir ayrıcalık olacağını sanan bir ekip varsa vay haline. spotta yazmayan birisiysen gerçekten ne esamen kalıyor, ne de ciddi hatıran. iyi yazardı en fazla denilir geçilir.

bu arada nesil demişken hangi akla hizmet nesil deniyor anlamıyorum. burası en başta davetle yahut yazar alımı ile iş gören bir yer değil.

2010-2012 = 1.nesil
2012-2014 = 2.nesil
2014-2016 = 3.nesil
2016-2018 = 4.nesil
2018-2020 = 5.nesil

diyeceksiniz de size başarılar.
devamını gör...
yazarlar birbirlerini eziklemesin, zorbalık yapmasın diye olabilir.
nesil olmasa da siz, çömezlerle derdi olanlar anonim yazarları ezikleyebilirsiniz, maksat sınıfsal ayrım olsun.
devamını gör...
cumhurbaşkanlığı istişare kurulu neyse dünya sözlük birinci nesil de odur. sözlüğün gerçek sahipleri yeni nesillerdir. sizler sadece eski şaşaalı günlerinize özlem duyuyorsunuz. sizler birer mesut yılmaz, tansu çiller ve de sadettin tantan'sınız. boş yapmayın ve sözlüğün gerçek sahiplerine boyun eğin. onlar henüz 17 ila 25 yaş arasındalar. forumsal takılıyorlar, kalite belki yerlerde ancak ateş gibi olacaklar.
devamını gör...
nesil kavramının suni bir değer olduğunu düşünüyorum. 2011 den beri yazıyorum ama kendimi bu nedenle değerli görmek hiç aklıma gelmedi. 25 000 tanım yazmış olmam beni 25 tanım yazan yeni yazardan daha değerli kılmaz.

böyle suni değerler olmadığı için gereksiz ve kısır nesil tartışmaları olmaması hoş. eski olanın daha tecrübeli olması mantığı ne yazık ki hep geçerli oldu.

osmanlı devletinde bile ekber ve erşed yasası ile aklı başında olan hanedanın en yaşlı üyesini padişah yaptılar. askerlikte, polislikte vs yaşa bağlı rütbe artışı ve kıdem vardır ama bence sosyal medya ortamında bu tam tersi işliyor.

enes batur diye biri film çekmiş mesela. ben tanımıyorum. bu tip mecralarda olan kuşak için bu adamlar bir değer.
devamını gör...
hiç bir yararı olmayan yarar. 88 yıldır yazıyorum sözlükte hala daha birinin nickaltına "h.g yazarlığın hayırlı olsun lan çömez" bile yazamadım. benim neslimin oyuyla dağdaki neslin oyu bir olmamalıydı en azından.
devamını gör...
ben hep birinci olduğum için sorun yok. ihl sözlükten bir mesaj ile gelmiştik cogito’ya. derviş’in mesaj atması ile. kandırıldık tabi. * o gün bu gündür buralardayız. yaşımız da aldı yürüdü tabi. mütekait yazarlığa yükselmeye az kaldı. isim değişikliği yapabilirim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar