dünya sözlük'ün en sevilen yanları

tanımı başlığında bulabileceğimiz yanlardır.

mesela
hızlı ve doğru moderasyon,
başlıklara noktalama işareti konulabilmesi,
aklı selim insanlar,
seviyeli bir ortam.
devamını gör...
herhangi bi aşırılığa müsaade edilmemesi, modların gerçekten son derece dikkatli ve içten olması beni mutlu ediyor ama sözlüğün devasa sorunları var; örneğin din referanslı bi dil çok sık kullanılıyor. bu beni iğrendiriyor; sözlüğün temelinde sanki hakikaten dinci, kendi arasında sosyalleşen, şiddet yanlısı, kapalı, tutucu ve renge müsaade edilmeyen bi fikir var.

ben cinsel yönelimimi özgürce ifade edemiyorsam, yazdığım bi giri sırf sizinle aynı fikirde değilim diye siliniyorsa, yazmadan evvel; "ay acaba yanlış anlarlar mı" diye soruyorsam kendime, inanma ya da inanmama hakkımı kullanıp bunu beyanda zorlanıyorsam çok ağır sorunları vardır bu sözlüğün.

özgürlük kimseye zarar vermez. bikaç defa denk geldim öyle rahatsız edici giriler yazılmış ki bazı konularda, insan geriliyor.
devamını gör...
el yazımın çirkinliği ve blog açıp güncel tutamayacak kadar da tembel oluşum hasebiylen kendime dönüp bakabildiğim tek yazılı kaynak vazifesi görmesi. bu olurken de yakın pencerelerden dünyaya baktığım insanları şahit tutmak, hayatıma katmak, hayatlarına dalmak.
devamını gör...
herhangi bir faşist grubun barınamaması.

islamofaşistlerin, ırkçıların, sol ve sağ yobazların prim yapmaması.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar