mümkündür.
laik bir sözlükte yazmanın haklı gururunu yaşarız biz de. ne iyi olur. herhangi bir irticai faaliyete de göz yumulmaz bu sayede.

devamını gör...
yakın zamanda cogito sözlük 1. incil / tevrat hatim programı'nın düzenlenmesiyle kendini kanıtlayacak iddia.
ne de olsa moderasyon tüm yazarlara hangi dinden olursa olsun eşit mesafede olmalı değil mi.
devamını gör...
buradan her kurban bayramında 7 kişi birleşip danaya giren sözlük müdür,yönetici,moderatör tayfasına sesleniyorum.bu söylediğinize belki bizleri inandırabilirsiniz ancak bir hindu'yu asla!!*
devamını gör...
cogito islam
cogito hristiyanlık
cogito yahudilik

bakın hepsine bir space tuşu uzaklığında. *
anladık hepiniz dindarsınız "peki ya ateyistler?:(", onları hiç düşündünüz mi?
edit: son soruda şive yapmışım, hadi atesitler düzgün bir istanbul türkçesine sahipken bu şive kayması neden, açıklayın bunu da!!!!!!111birbir
devamını gör...
evrensel bir köye dönen bu dünya da elzemdir. ineği geçtik, adam fareye tapıyor. saygı duymak lazım. geçen ay hindistandaydım. orda gördüm ve adam ''lütfen dinime sagı duy!'' diyor. şimdi bu gelip sözlüğe yazsa: ne olacak? tebliğ mi yapacaksın? ben yaptım! kalsın abi, alamyayım dedi. hem sözlüğün dini olmaz derler. büyük sözlük düşünürleri.
devamını gör...
satanizm sistemleştirilmiş bir inançtır. satanizm gibi islam'la taban tabana zıt bir sürü sapkın inanç sistemi vardır. tüm inançlara eşit mesafeden yaklaşmak demek, Allah indindeki tek din islam'a karşı gelmek demektir.

çünkü diğer dinlerin mensupları Allah indindeki tek hak dini olan islamı kabul etmezler. zaten tasdık etseler müslüman olmaları gerekirdi. bu diğer dinlere mensup yazarlara hoşgörüyle yaklaşmak demek bu yazarların sözlükte, salyalarını akıtarak islam aleyhindeki zehirli fikirlerini yaymaları için müsait ortam oluşturmaktır.

--- alıntı ---
dine dokunan (zarar veren) fiiller


--------------------------------------------------------------------------------


1- küfür ideolojisini veya düşüncelerini yazmaya çalışan herkes gayri müslim ise iki yıldan on yıla kadar hapisle cezalandırılır. eğer müslüman ise hakkında mürted hükümleri yani öldürme hükmü uygulanır. müslümanlar arasında küfür dininin misyonerliğini yapan kimse de aynı ceza ile cezalandırılır.

2- müslümanların inançlarından herhangi birisini yaralayıcı, eleştirici konuşma yapan veya yazıyı yazan herkes gayri müslim ise veya yaptığı eleştiri, söyleyeni kafir yapmıyorsa beş yıldan on beş yıla kadar hapisle cezalandırılır. eğer eleştiride bulunan kimse müslüman ise ve söylediği söz söyleyeni küfre düşürüyorsa mürted cezası ile cezalandırılır.

3- alimler dışında kalan kimseleri küfür düşüncelerine teşvik etmek, kitap, gazete veya muayyen fikirlerle veya başka yollarla küfür düşüncelerini gündem yapmak suçunu işleyen herkes beş yıla kadar hapis ile cezalandırılır.

4- zanni inançlara veya müslümanların öfke duygularını canlandıracak fikirlere çağıran herkes sopa cezası ile birlikte beş yıla kadar hapis ile cezalandırılır.

5- namazı terk eden herkes beş yıla kadar hapisle cezalandırılır. ara sıra namaz kılan ve bazı vakitleri terk eden kimse ise iki yıla kadar hapisle cezalandırılır.

6- ramazan günü şer'î bir mazereti olmadan yemek yiyen kişi, orucunu bozduğu her gün için iki ay hapisle cezalandırılır. ramazanın hürmetini çiğneyerek aleni olarak orucunu yediğinde ise, oruç bozma cezasına ilave olarak ramazanın saygınlığını çiğnediğinden dolayı da altı aya kadar hapisle cezalandırılır.

7- ödeme imkanına sahip olduğu halde ödemesi gereken zekatı zamanında ödemeyip tehir eden herkesten zekat, bir misli fazlasıyla zorla tahsil edilir. altı aya kadar da hapisle cezalandırılır. fakat zekat vermek istemezse on beş yıla kadar hapisle cezalandırılır ve zekatı misliyle zorla tahsil edilir.
--- alıntı ---
kaynak: http://www.islamdevleti.org
devamını gör...
sozluk'un bu ilkesi geregince, yezidilerin kutsali kral tavus hakkinda ileri geri konusuna ceza verilmesi muhtemeldir.

bundan baska, inek saban tabiri kullanamazsiniz, bu hindularin kutsali inege hakarettir.

uzaylilara tek kelime laf etmemek gerek, malum ufo tapicisi raelianlar incinebilir.

devamını gör...
benim de şahsen gözlemlediğim durumdur.
yalnız bu durumda cogito sözlük anayasasının 14. maddesine göre başörtülü yazarlardan bir kamusal alan olan sözlük mecrasında başları örtülü iken tanım girmemelerini istirham ediyorum.
bir de erkek yazarlarımız da lütfen mesai saatlerinde namaza gitmesin.

ben kim miyim? i am a (bkz: thought police).
devamını gör...
bize burdada mi yer yok diye kendi kendime soru sorduran baslik.yazmak icin sakal kesmek zorundamiyiz,ateistlere mesafe nekadar,kamusal alan belirlimi.
yönetici cogito laiktir laik kalacaktir gibi sloganlar atiyormu,atarsa sistem kararliligini irticaci yazarlara karsi göstermis ve onlari sindirmis olacaktir.
devamını gör...
kendini bilmez bi fasülyenin açıkça ettiği hakaretlerden sonra anladığımız durumdur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar