dünya sözlük veli toplantısı

endoplasmik bir kulum : oğlunuz çok zeki ve espirili. sınıfın neşesi ileride ekonomi konusuna yönlendirirseniz başarılı olur lakin! boş bkz karnesi: el insaf! -3601

zoraki yazar : çok çalışkan bir öğrenci sınıf başkanlığını hakkıyla yapıyor konuşanları bırak sesli düşünenleri bile yazıyor derslerine de biraz önem verirse daha iyi olur. boş bkz karnesi: bütünleme! -626

dei intellectualis : bu çocuğa ne yediriyor ne içiriyorsunuz. yerinde duramıyor. tavsiyem pekmezi biraz azaltın. boş bkz karnesi: bütünleme! -759

derdifenâ : sınıfın en geçimli çocuklarından biri, nerede bir kavga görse ayırıyor. arkadaşları da onu çok seviyor. boş bkz karnesi: sınıfta kaldı! -838

mavera daha süpanekeyi bilmiyor. yazları bu çocuğu bir kuran kursuna gönderin geleceği için endişeliyim * derslerinde başarılı yalnız boş bkz karnesi: harikulade! -12

santino corleone : çok zeki bir çocuk bir kere ikizler burcu terbiyeli düzeyli bir çocuk. daha arkadaşlarına kötü bir söz söylediğini görmedim. dersleri idare eder. boş bkz karnesi: bütünleme! -557

ekol : sınıf başkanlarından biri. bu çocukta öğretmen kumaşı görüyorum. bu sıralar kafayı londra ya taktı dikkat edin kaçmasın. çok istiyorsa yinede bırakın kaçsın aslında. boş bkz karnesi: geçer! -493

devamını gör...
nimbus : saçlarını toplayıp gömleğini içeri koysa iyi kız aslında. ingilizcesine diyecek yok, geçen oliverla konuşurlen gördüm. dikkat etsin, maazallah alır götürür elin gavurları. *
devamını gör...
hilim: gerçek bir tenissever ama nedense beden dersleri hep düşük.
devamını gör...
theiyimserağyar: an itibariyle sınıfı için veli toplantısı evrakları hazırlayandır. * bi yandan da sözlüğe takılmasından mütevellit hakkaten de yarın velilere kafa karışıklığı sebebiyle burdaki yazarlardan bahsetme olasılığı bulunan nette çok takılan biraz tembel cogitandır.
devamını gör...
derviche moderne : bu çocuktan olmaz efendim, öyle espriler yapıyor ki akıllara zarar. espri konusu haricinde pek bi sıkıntımız yok, zaten kendisi okul temsilcisi.. görevini başarıyla yerine getirip; okulun huzurunu sağlıyor. başarılı, çalışkan, fedakar.. böylesine adil bil evlat sahibi olduğunuz için yaradana bolca şükretmelisiniz..
bir de bunun uvey isminde bir ahbabı var, temiz efendi bi çocuk, en azından espri yapmıyor.
eyjafjallajökull diyemeyen izlandalı : abi bu çocuğu hacı hocaya falan götürün, kaç yıldır dili dönmüyor yazık ama. kendisi sınıf başkan yardımcılarından, buram buram kalite kokan bu öğrencimin çılgınca hayalleri var.. evlendiğimde çocuğumu dizime alıp başlık düzenliyecem falan diyor, ne başlığı evladım diyorum, sözlükteki hatalı başlıkları diyor.. redhaus'tan bahsediyor galiba..
zoraki yazar : abi sizi canı gönülden tebrik ederim, böyle bir kız çocuğu yetiştirdiğiniz için.
tek sorun lan argosunu " nan " şeklinde söyleyince kibar olduğunu zannediyor, fevkaladenin fevkinde muazzam bir kişiliği var.
sınıfın en güzel kızı : abi kızınızı okuldan almanız gerek, her gün erkekler sırf kızınız için kavga ediyor, dillere destan bir güzelliği var.
ekol : tevazu kavramının hakkını veren; naif, kültürlü bir kız, üstelik gözü yükseklerde, maşallah.
kurt binici : abi bu çocuk okumaz ben diyeyim, tutturmuş evlenicem diye.. hayırlısıyla bi everseydiniz bu arada söylemeden geçemeyeceğim; muazzam bir kişiliği var.
endoplasmik bir kulum : abi bu çocuğun bariz sorunları var, mesela derse geç kalıyor, nerdeydin evladım deyince; hocam 330 metrelik yolu saatte 5 km lik hızla koştum diyor, sayılar ile pek haşır neşir maşallah.
babı esrar : abi bu kızı okutmakla büyük sevaba girmişsin, ilim irfan sahibi olacak bu kız, demedi deme..
theiyimserağyar : abi, kızınız ingiliz bir ailenin kızıyla hastanede karışmış olmasın, maşallah ingilizcesi tıpkı kişiliği gibi harikulade!
tgrlbb : abi, bir şey diyeyim artık sevinir misiniz, üzülür müsünüz orası size kalmış : bu çocuk ileride kılıbık olacak, demedi deme. bunu alan yaşar vallahi, zaten temiz, beyefendi bir çocuk, hem gelecekte vadediyor, olur bu çocuktan...
(bkz: piya re) : abi, ben kızınızı size anlatmaya kalksam toplantı saati yetmez!
tek bir şey söyleyeyim sen anla; mükemmelliyet kavramı kızınıza yakıştığı kadar kimseyi yakışmıyor!

not : samimi olduğum diğer yazarları ilerleyen zamanlarda ekleyeceğim, alınganlık yapılmasın lütfen.
devamını gör...
kim zeycak joong bu evladım, peh munis annesi.kitaplarıyla gökyüzüne merdiven dayayacak, tek kusuru kore sevdası.
taraskonlu tartarin termosla getirdiği çayı petrolcüden topladığınız promosyon bardaklarla sınıfta içiyor. böyle tiryakilik görülmedi. bardak kırılacak, sınıf batacak, çocuklar yanacak düşünmekten parçaladığı edebiyatı toparlayamıyorum.
nesir macunu evde çok sorumluluk vermişsiniz, maşallah. ödevlerine sıra gelmiyor. yapmayın etmeyin, geleceği parlak. evdeki sorumluluklarını azaltın ki, derste uyumasın.
vosvosumolsun almış eline oyunca sarı vosvosu, vınnn vınnn. matematik dersinde, ben ona üçgenin açısını soruyorum, o bana benzine gelen zamın hesabını yapıyor.
gomunistin gızı tamam anlıyorum, babası 12 eylülde çok çekmiş. fakat evlatcağızın beynini yıkamışsınız. kız çocuğuna parka giydirildiği nerede görülmüş?
æ bu evladım da var yok gibi. var sanarken, yok oluyor. her yoklamada ad değiştirtiyor. kafam karıştı.
santino corleone sınıfı ingilizcecesi. cece ne oldu yaw. dilim dolandı. siz bunun dil gelişimine odaklanın, ingiltreye filan gönderin.
elbruz zeki ama çalışmıyor. çok soru soruyor, hep bir itiraz, hep bi haylazlık. siz evden çıkarken çantasını kontorol etmiyor musunuz? merdane ne arar çocuğun çantasında. kendini kaptan mağara adamı sanıyor. birgün pencereden uçacak diye korkuyorum. kafa zaten uçtu gitti.
paul treville sınıfımın en bii hanifendisi, en bi duygusal. dersleride süper. maşallah.
imzasiz yorum bu da elbruzun bir farklı versiyonu. tutturmuş yanık poğaça yicemm, diye.
dei intellectualis sinop karadenizin kuzeyidir, diyorum, hangi bakış açısıyla diyor. evladım ne diyorsun, diyorum. anlamıyorum. bu yaşta takmış kafkaya. böcekler filan diyor, geri dönüşüm de mitozlanacak diye korkuyorum.
banane amerikadan bir duruş, bir kibarlık var. fakat çok dalgın, pencere kenarından aldım arka sırada duvar kenarına yine dalıyor. pek içli. aman dikkat edin.
devamını gör...
"varmış" desem annemden "iyi, geliriz. ne zamanmış?" şeklinde cevap alacakmışım gibi gelen hayali event.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar