#özgürler 

kombine alacağımız grubu oluşturmaya çalışırken tff nin maçların seyircisiz oynanacağını açıklaması. passoligler elimizde kala kaldık. şu zalım korona günlerinde tek hafta sonu eğlencemiz de yalan oldu.
devamını gör...
evdekilere sürpriz kahvaltı hazırlayacaktım. sacda sucuk yaptım ama hiç istediğim gibi olmadı, bir de evdekiler biz sucuk yemek istemiyoruz demezler mi. bütün moralim altüst oldu. mutfağa uzun süre girmem herhalde artık.
devamını gör...
*şehirler arası yolda giderken bir kaç serçenin aniden soldan belirip asfalta sorti yapması sonucu birini ezmem.
hep bir şekilde hızlarını hesaplayıp araçlara çarpmamalarına hayret ederdim, yazık oldu.*
devamını gör...
hergün muhakkak bir alçaklığa denk gelirim. eskiden çok yakınırdım bu hallerden ötürü; lakin bu haller bana neredeyse 40 yaşındaki bir adamın ruh halini kazandırdı ve benim dostlarımın çoğu 35'in üzerinde. kimse de beni küçümsemiyor.
devamını gör...
liseden arkadaşımla farklı üniversitelerde aynı bölümü okuduk. aynı sene mezun olduk. geçenlerde kpss vardı. ben yetişememiştim trafik sorunları yüzünden *** . kafam bozuk olduğu için ve attığım mesaja da geri dönmediği için haber alamadığım arkadaşım da kpss'ye tam 10.01 gibi girmiş. kendisi panik atak hastası zaten. geç kalıcam korkusu ve stresiyle sınavı yapamamış. türkçeden 6 soru işaretlemiş sadece. ardından eğitim bilimleri sınavı vardı. sınav merkezine de giderken kaza yapmışlar. kimseye birşey olmamış ama bizim kızın stresi heyecanı tavan. eğitim bilimlerinden de 30 boşu var. kendimden daha çok ona üzüldüm gerçekten. o daha çok çalışmıştı benden ve ihtiyacı da vardı atanmaya. söylenecek çok söz var da gereği yok.
devamını gör...
covid pozitif olduğum için karantinadayım. bugün 8. gün. tartıda 3 kilo artı yazmış. böyle giderse totalde 5 kilo alırım. o beş kiloyu ver artık verebilirsen.
devamını gör...
az önce arşiv fotoğraf ve videolarımdan büyük çoğunluğunu sildiğimi farkettim. farketmeden çöp kutusuna yollayıp, dosyayı da boşalttım. çölde devemi kaybetsem bu kadar üzülmezdim.
devamını gör...
evdeki ocağın bağlantı noktasında çatlak olması sebebiyle gaz kaçağı olması. igdaşı aramam, kaçak tespitinin yapılması, tutanak tutulması, elime aha yetkili servisler diye bir liste tutuşturulması, bunların haricinde birine tamir ettirirseniz ceza keseriz diye tehdit edilmem. tezgah süper valla. bi galvaniz dirsek, iki cm teflon bant sarmak için "yetkili" servis çağırmazsam ceza kesilecekmiş. neyse çok uzun yazıp tezgahın önünü kapatmayayım.
devamını gör...
(#6910943)

gittim süt helvası yapmak için malzeme aldım.tanımda paylaştığım tarifi kullandım ama tecrübe ve el becerisi olmayınca olmuyor demek ki.sanırım unu çok kavurdum çünkü süt helvamın muhallebisi krem renginde değil esmer şeker renginde oldu.muhallebiyi de ocakta fazla tuttum sanırım.video da kaplara şakır şakır akarken benimki aktı ama dibini sıyırmak zorunda kaldım ve muhallebiyi boşalttığım kapların üstünde pürüzsüz bir yüzey elde edemedim,dalgalı oldu.sonra fırına attım.zaten ocaktan alırken kaynama noktasına ulaşmış olan muhallebim 200 santigrat derecede 10 dk sonra fokur fokur kaynamaya başladı.fırından çıkarmak zorunda kaldım,bu sebeple üst yüzey kızarmadı.fırından çıkarırken hala fokurdamaya devam ediyordu.
ayrıca tencerenin dibini sıyırırken muhallebinin tadına baktım ve un tadı aldım.ya unu düzgün kavuramadım ya da fazla kavurduğum için böyle oldu.elimde sadece benim yiyeceğim 5 kap tatlı ve yıkanması gereken bulaşıklar var. bir garibin süt helvası yapma yolculuğunu okudunuz.teşekkürler.

aslında mutsuz değilim.istenen oranda başarılı olunmadığı için bu tanımı bu başlığa uygun buldum.

yediğim içtiğim şeyleri paylaşmayı sevmem ama ibret-i alem olsun diye bu şaheserimi sizlerle paylaşmak istiyorum.kase kenarlarını temizlemediğim için beni mazur görün.bir sonraki süt helvası yapma deneyiminde buluşmak üzere,esen kalın.

devamını gör...
şiddetli ağrıyan baş ile çocukları ekrandan uzak tutma çabasının yanında, ders yapmayı keyifli hale getirme saçmalıkları içinde takla atarken diğer yandan yer silmek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar