dünya sözlük yazarlarının korkuları

(bkz: yükseklik korkusu)

bugün teleferige bindim yahu her yeri kapalı ama nasıl korktum bee. teleferige binene kadar bilmiyordum yükseklikten korktugumu. ahahaha rezil oldum herkese neyse ki alıştım sonra huh çok kötüydü sözlük.
devamını gör...
sevdiğim insanın ölümüdür muhakkak ki.
iyi bir şey mi kötü mü bilmiyorum fakat şu yaşıma kadar hiç yakınımı kaybetmedim, Allah da göstermesin. biliyorum olacak fakat nasıl korkuyorum bilemezsin sözlük. geçenlerde dedem rahatsızlanmıştı da yavru kedi gibi dibinden ayrılamamıştım. sanki ben yanından 2 dk ayrılsam, o 2 dakikada kötü bişeyler olacak gibiydi. o zaman anladım ki bu ciddi bi korku oluşturmuş bende. ölüm korkusu gibi olmuyor ama bu dimi sözlük? yok yok kendim için korkmuyorum, vallahi bak, çoğu zaman annemi babamı düşününce sıralı ölüm bile istemiyorum. neyse bu kadar çok anıp da çağırmayalım.
devamını gör...
sırati müstakim'den kaymak. bundan daha korkunç ne olabilir. hiç bir şey... dünyada her şey olur, herşey kardeşim. önemli olan başa hgelen hadisata hangi pencereden baktığın. insan fıtratı gereği hata yapıyor düşüyor yaralanıyor ama iman kalbe yapışmısa geri toparlanıyor yoksa bir gittin mi o şekilde Allah muhafaza. bir insanın en büyük derdi imanla kabre girmektir. yoksa ölüm. er geç herkesin başına geliyor gelecek. saadeti ebediyeye girebilmek için iman'dan başka bir yol nedir, yoktur.

madem ölüm öldürülmüyor ve kabir kapısı kapanmıyor; elbette bu ecel celladının elinden ve kabir haps-i münferidinden kurtulmak çaresi varsa, insanın en büyük ve herşeyin fevkinde bir endişesi, bir mes'elesidir. asa-yı musa
devamını gör...
evlendikten sonra eşimin ölmesi. ciddi ciddi it gibi tırsıyorum bu durumdan. aklıma geldikçe def etmeye çalışıyorum rabbim korktuğumdan sınar diyerek ama kendime engel olamıyorum. kuyucaklı yusuf romanın sonunda yusuf yanlışlıkla muazzez'i öldürüp de hayatta amaçsız kaldığını hissetiğinde aynı şeyleri kendim için kafamda kurmuş ve yemeden içmeden kesilmiştim. kabul çok manyakça olabilir ama şimdiden ciddi ciddi bu konuda dua ediyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar