dünya sözlük yazarlarının merak ettikleri

yazarların bir türlü aklına gelmeyen şeyleri, birkaç ipucu ile diğer yazarlara danışabilecekleri platform.

örneğin benim merak etiğim şey; eskiden bir çizgi film vardı. insanların vücutlarındaki alyuvar ve akyuvarları gösteriyordu, sonra onların enfeksiyonlarla savaşmasını falan. orada uzun sakallı yaşlı bir amca vardı; çocuklara hikayeler anlatıyordu.
devamını gör...
(bkz: why does it always rain on me)

şaka şaka... acaba hangi üniversiteyi kazanacağım onu merak ediyorum ya. bir de acaba barbekü sosu nasıl buldular onu da merak ediyorum. mükemmel bi' şey.

edit: öğrendim misaki öğrendim... hiç boşuna heveslenme o çok istediğin üniversite değil, yollarda çürüyeceksin.*
devamını gör...
şimdi biz sosyoloji sınavına çalışırken konuları yetiştiremeyip *, sadece çıkmış sorulara baktık da hoca ilk soruyu çıkmış sorulardan sorup diğerlerinde ufak bir sürpriz yapınca hepimiz şok olduk hani. hoca bizim üstümüzde bir deney falan mı yaptı acaba??
devamını gör...
vizyona giren filmleri internet üzerinden nasıl izleyebiliyorum arkadaşlarım izleyebiliyorken ben izleyemiyorum. sinemaya giren filmler amasyaya 3 ay sonra geliyor. bir tane rus sitesi varmış. bilen var mıdır acaba? nolur biliyor olun.
devamını gör...
en iyi video oynatıcısı hangisidir?
şimdi kafama göre bir program indirip iyice virüslendirmeyeyim zavallı bilgisayarı.

edit: vlc playermış, benden başka merak eden varsa. * yardımsever yazarlara bir de buradan teşekkür edeyim.
devamını gör...
uzay, evren, galaksiler, gezegenler, uzayda farklı canlıların yaşayıp yaşamadığı, quasar, wow sinyalinin nereden geldiği, karanlık gezegenin sırrı, evrendeki varlığımız bu kadar küçük ve değersizken Allah'ın bizi neden bu kadar sevip, önemsediği, Allah-u teala'nın nasıl bir görüntüsünün olduğu, akıbetimizin ne olacağı vb.

http://onedio.com/h/529124
devamını gör...
dünya üzerinden geçen bütün insanlıktan her bir tanesi nokta kadar bile yer kaplamıyorken, yaşadığını ve bu dönemde var olduğunu hissederken acaba bundan milyon yıl önce ve bundan alabildiği kadar yıl sonra herhangi bir zaman diliminde bir başka kişi aynı hisse kapılıp kendini garip hissediyor mudur?

-error... errorr.. errorr... *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar