"son pişmanlık fayda etmez" denilir. kesinlikle sözün hakkı verilmelidir. yalnız her bir cogiton'un muhakkak bir pişmanlık duyduğu anı vardır. o ana dönüp, yapmış olduğu hatayı telafi etme arzusu nefes alırmış gibi yüreğinin bir köşesinde saklı durmaktadır.

babamla hiç fikir çatışmasına girmemeyi isterdim. bu sayede şuanda zengin biri olabilirdim.*
devamını gör...
dugune gittim. oynamadim. cunku karma dugun idi. zaten zorla gitmis idim. tam zorla kaldirma olayina baslamis ki amcam, ben o sirada telefonla konusuyordum, bulamamis beni. abimi aradigim icin pismanim. ah kaldiraydilar, ataydim gobecikleri...*

edit: bim degil abim.
devamını gör...
abim ile kardeşim kilerdeki karpuzları kırdıklarında onlara suç ortağı olmadığım için değil, ama onlar ondan dolayı azar işitirken uslu çocuğu oynadığım için pişmanım.
devamını gör...
şu hayattaki en nefret ettiğim insana tokadı yapıştırmadığım, şikayet etmediğim için pişmanım.. ama olsun geç değil yollarımız tekrar kesişirse yapabilirim bunları..
devamını gör...
babamla daha fazla vakit gecirmedigim icin pismanim sozluk. telafisi olmadigini bilmektir en cok dokunani da.

anneme ayni seyi yapmayacagim diye soz verdim kendime. *
devamını gör...
oğlum benimle ilgilendin ,derslerinden falan oldun çok teşekkür ederim demişti annem.ben de ona sen bir iyileş sonra teşekkür edersin demiştim.sonradan babamdan öğrendim alınmış annem laflarıma, sonradan bunu telafi etme şansım da olmadı hiç,annemn yoğun bakımdan çıkamadı ameliyattan sonra..ne demek anneciğim,senin canın sağolsun demek bu kadar zor olmasaydı keşke o an, kilitlenip başka şeyler söylemeseydim..
devamını gör...
ben demin iki dilim ekmeğe şokella sürüp yedim. gece gece. şimdi "her şeye rağmen pişman değilim." desem çok iyi olurdu. ama ben çok pişmanım ya, çok pişmanım. hemen de bitti. 5 dakika. uzun da sürmüyor hani. geriye de sadece çeneme bulaşmış çikolata şeysi kalmış, nasıl yediysem artık. aslında dilim dediysem, tam dilim gibi de değildi, "dilimcik" diyebiliriz.

nalet olsun çok üzülüyorum.

(bkz: şu an ağlıyorum biliyor musun)
devamını gör...
her yapıştan sonra pişman oluyorum bu pisliği bi daha yapmıcam diyorum elim ve içinde bulunduğum mekan midemi bulandıran hale geliyo ama ne yaparsın alışkanlık ve kurtulamıyorum... çok pişmanım keşke hiç başlamamış olsaydım bi kere çekecem ne olacak sanki dedim o gün bu gün başıma bela biliyorum sağlık açısından da iyi değil ama olmuyo işte bırakamıyorum sigarayı...
devamını gör...
çocuk esirgeme kurumunda çalıştığım dönemde karşılaştığım,dalkavukluk ile mevki sahibi olmuş o cahil yöneticilere ağız dolusu küfür etmeyip onların seviyesine inmediğim için çok pişmanım sözlük.
devamını gör...
rahmetli babaannem hasta yatağında ölmeden 1-2 gün, komaya girmeden birkaç saat evvel, benden dondurma almamı istemişti, rahmetlinin meğerse son arzusuymuş. neyse, ben de dondurmacı bize görece uzak olduğundan evimizin dibinde dolandıktan sonra, tekrar yukarı çıkıp, bana verdiği parayı kendisine geri verip dondurmacının o gün açmadığını söylemiştim. şimdi düşünüyorum da keşke 1-2 saat fazladan bekleseymişim de parayı geri vermek zorunda kalmasaymışım. işte bunlar hep pişmanlık.
devamını gör...
şu anda okuduğum bölüm çok isteyerek, araştırarak yazdığım bir bölüm-dü-.fakat 1. sınıfa başladıktan 1 hafta sonradan beri ara ara yoklasa da artık alenen hissettiğim kocaman bir pişmanlığım var.

ama sonra birden dank ediyor tabi. her şeyin hayırlısı.
devamını gör...
bir haftalığına bir yavru kedimiz olmuştu. sonra evdeki herkes onun yaramazlığı hakkında şikayet etmeye başlayınca ve abimin alerjisi tutunca aldığım kıza geri vermiştim ben de bu psikolojik baskıya dayanamayıp. çok pişmanım. zaten o zaman da bayağı ağlamıştım kedicikten ayrılırken. **keşke vermeseydim belki şu an 3 yaşında tombul, tembel ve tatluş bir kedi olacaktı evde. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar