dünya sözlük yazarlarının projeleri

#özgürler 

hayata geçer mi geçmez mi? biraz maddiyata ve desteğe muhtaç projelerdir. aklıma gelen şeyse şu; herhangi bir şehir baz alınacak 10 ilçesinin 5'i merkez kabul edilip, devlet eliyle olur, devletin desteğiyle olur, kitap satış noktaları açılacak ve maliyetine iş yapılacak. öyle iletişim yayınlarının 50 liralık kitapları olmayacak, harry potter serine en düşüğü 170 lira ödetmeyecek merkezler açılacak, maliyetine olacak, iyi kitapları bu şekilde maliyetine satacak. kâr amacı gütmeyecek, toplum kitap okusun denecek ve kitapları satılabilecek en düşük fiyatla satacak. kaliteli kitapların sahipleri olan yayınevlerinin yaptığı gibi %40 indirim var diyip, 2 gün önce sattığı fiyattan satıp, indirim kazığı atmayacak. olma mı?
devamını gör...
benim de aklımda olan proje şu: maket bir inek yapmak ve bu maket inekleri her awm'ye koymak. bu maket ineği sağarak çocukların süt içmesini sağlamak. çocuklar sağacaklar yani. süt kakaolu da olabilir fark etmez. çocuklar böyle şeylere bayılır. maksat süt satmak. sütcü imam üni mezunu bildirdi. saygılar. *
devamını gör...
2011 senesinde komuş market isminde bir uygulamayı projelendirmiş, nevzat aydın'a sunmuştum. proje yemek sepeti mantığıyla çalışacaktı. her mahallede/bölgede bir bakkal/market ile anlaşılacak, gelen siparişler en yakın nokta tarafından teslim edilecekti.
biz de aynı mantıkla çarşı projesi üzerinde çalışıyoruz demişti.
bu aralar ürünlerin içindekiler kısmını paylaşacak bir uygulama için *kafa yoruyorum.
markette elinize aldığınız ürünün barkodunu sisteme okutunca size içindekiler hakkında bilgi verecek,
ürün kanserojen madde içeriyorsa uyarı gelecek mesela. e ile başlayan ve kimsenin içeriğini araştırmadığı bir sürü katkı maddesi var bazı ürünlerde.
yurt dışı menşeli yiyeceklerin helal olup olmadığı bilgisini verecek vs vs.
her ne kadar ambalaj üzerindeki bilgiler yazılacak olsa da firmalar ile hukuki anlamda sıkıntı çıkacağını düşünüyorum.
sen nasıl benim ürünümde kanserojen madde var dersin vs gibi davalar, göz korkutmalar olabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar