vatanımız ülkemiz
çok zorlu bir süreçten geçiyor
adeta bir istiklal savaşı

güçlü bir türkiye istiyoruz
güçlü bir türkiye için evet ben de varım

peki tgrlbb sen de var mısın?


(önemsiz not: zinciri kırana çok pis seri eksi dalarım haberi olsun!!!)
devamını gör...
lan ben bunu görmemişim.

keyfime göre kullanacağım için oyumu he lan ben de varım..

peki madem oyuna dönüştürecez bunu jay jay sen de var mısan?
devamını gör...
ıktidar mefhumunu hayatım boyunca hep siyasetin dışında aradım. daha büyük dairelerde, çemberlerde. bu konuda yerli çalışmalar çok az. batili marksist çalışmalar bayağı iyi. hülasa, ak parti'nin ıktidarligi sınırlı. kendini kuşatan iç ve dış cemberlere karşı mücadele ediyor. ve bunu erdoğan'ın şahsında kendileri için yapmadığına inanıyorum.

yani, olaya kitabi bakarsak yaniliriz. yaşanan fiili durum, karşımızdaki öznelerı, satranç taşlarının konumu bana "evet"i zorunlu kılıyor.

yeniden imparatorluk misyonuna, tarih'e, evimize dönüşümüz için evet.

top sende en yeni üstadım.
devamını gör...
bir mani olmazsa evet diyeceğim. el dorado topu bana atmış, eyvallah.

esasında ben bu tür organizasyonlar için pek uygun bir isim değilim, ancak olan biteni de görebiliyoruz.

bu referandum işi anayasa değişikliği maddeleri ne sihirlidir ne de başka bişey. hangi sistemi getirirseniz getirin iyi niyet olmadığı müddetçe her zaman arıza verebilir. her modelin açmazları vardır. aynen mevcut sistemde olduğu gibi ve yeni sistemde olacak olanlar gibi..

öyle bir andayız ki doğruların ve yanlışların bir anlamı yok. evet yahut hayır ın içeriğinin pek de önemi yok. şuan önemli olan nerde durduğunuz. yani mevzi önemli, mevzuyu artık geçtik. yoksa mevzuyu masaya yatırmaya kalktığımızda elimizde pek bir şey kalmayacak.

o aradığımız ütopyaya hiç yaklayamadık. çok yenildik, sözümüzde duramadık. dava diye başladığımız nokta ile şimdi geldiğimiz nokta arasında... şuan neredeyiz onu dahi bilmiyorum. ama çok rezil bir taarruz ile karşı karşıya olduğumuzu biliyorum. sadece ben burda olmalıyım diyebiliyorum.

daha çok söz söyleyebilirim, hatta intihar etmek için çok sebep de bulabilirim, fikren.. ancak şuan yapabildiğimiz bu ve ben de burdayım. gözümü kapatamam, kulağımı tıkayamam, geldiğim yeri inkar edemem.. benim için durum bu, mevzuya değil mevziye göre hareket ediyorum bu konuda.

ve ben de topu mutevehhim üstada atıyorum..
devamını gör...
siyasetten ve ülkede siyasete bulanmış her şeyden hazzetmesem de mutevehhim reyiz muz ortayı açmış önümüze.

kimlerin hayır dediğine bakarsak tercihimiz de ortaya çıkıyor haliyle her ne kadar içerisinde büyük soru işaretleri barındırsa da. dolayısıyla ben de bu ortayı muhteşem sol ayağımnan yumuşatarak nesir macunu'nun önüne bırakıyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar