dünya sözlük yazarlarının şu anki ruh halleri

çok mutluyum sözlük çoook
finaller gelip catsa da
kahvaltı kötü olsa da
arkadaşlarım tek tek evlenip nişanlansa da
avamil den kalcak olsam da
su aralar hiçbir şey istediğim gibi gitmese de
.
.
.
ölecek miyim napcam pek hayra alamet değil bu sevinç.hayirlisi .
devamını gör...
hannibal'daki will graham gibiyim. gördüklerimin ne manaya geldiğini anlıyorum. bunlardan huzursuz oluyorum. ve olacaklardan korkmak dışında elimden hiçbir şey gelmiyor.
devamını gör...
hollanda maçında başbakanın önünde duran şehit çocuğunun bakışlarını görünce babamın anlattığı bir şey aklıma geldi.. herhalde babamın anlattığı anıyla yetimin o hali birleştiği için bu şekilde hissettim..

en büyük abim, ailem bizim dağ köyünde yaşarken dünyaya gelmiş.. 6 aylıkken hemofili teşhisi koymuşlar * .. her yer uçurum, kaya, ağaç tam çocukların oynaması koşması zıplaması için dizayn edilmiş gibi.. ama küçük mustafa hasta.. bi yerden düşerse, bi yerini kanatırsa sonuçları diğer çocuklarınkinden daha ağır olur .. e köy yerinde de iş bitmez ki ne yapsınlar abimi kapatmışlar bi odaya .. iş bitene kadar önüne oynayacağı bir şeyler bırakırlar sonra çekerler kapıyı .. mustafacık bir oynar iki dolanır sonra sıkılıp başlar ağlamaya .. ağlaya ağlaya uyur sonra uyanır tekrar ağlar uyur uyanır tekrar ağlar.. en son pes edip boynunu büker bi köşeye oturur.. o küçük aklından neler geçer Allah bilir... o küçücük şehidin yetimi de aynen bu dünyada hapis şimdi.. ağlasa baba gelmez, uyusa illaki rüyanın sonu var , oyuncaklar avutmaz.. vallahi abime ağlardımda yetime göz yaşımız yetmez ki ...
devamını gör...
içim yanıyor, yüreğim acıyor. gülmek ağır geliyor. kardeşimin yüzüne baktıkça onun yaşında asker olmuş çocuklar geliyor aklıma. ben onu sarıp sarlarken, kucağı boş kalmış anneler, ablalar, babaları düşünüyorum. içim daha bir acıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar