benimki sakal.
şöyleki; pek sayın sevdicek sakallarimin biraz uzun olmasını istiyor. bense çok istemesem de onun için uzatıyorum biraz. şu aralar da onun yanına gidicem diye kesmedim. ama günlerdir maniler kol kola girip kapan gibi umut arabamın lastiğini patlatıyorlar.
bense ümidimi; "sakallarimi daha kesmedim, demekki ümit var" ya da sakallarını kesme, kesme ki ümidini kaybetme" şeklinde düşünerek koruyorum.
ona ulaşmaya sakal bile vesile*
devamını gör...
harika bir başlık. görünce istemsiz gülümsedim. aklıma güzel iki insan geldi. cevap da vereyim; nereden bilebiliriz...
devamını gör...
benden başka herkes başlığı anladı mı lan? femimuhsin anlayıp bir de gülümsüyor demek ki anlamak ile kalmamış bir de üstüne düşüncelere dalmış. kendimi gerizekalı hissettiğim başlık.
devamını gör...
remz, "maksadı, işaret yoluyla ve parlak bir şekilde ifade etmek sanatıdır. temeli, bir sözü açıktan söylemeyip, manayı kendi sözüyle değil de onu hatırlatan başka bir söz ile dile getirmeye dayanır. ifadedeki uzak ve yakın manalar arasındaki münasebetin gizli olması şarttır." anlamına sahip bir kelimeymiş.

bende de" makarna" o halde. hehe. makarna yerken beni kimse mutsuz edemez. her şey pembe, her şey güzel, her şey umut dolu. bak yediğimi düşününce bile mutlu oldum ya.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar