dünya sözlük yeni moderasyon sistemi

taslak bir çalışma olarak üzerinde istişare edilen sistemdir.
tek elden farklı yetkiler barındıran ''moderatör'' ve ''yönetici'' kavramlarının tümden kaldırılması gündemde olup, belli yetkilerin sözlükteki emektarlara temayüllerine göre ve aktif oldukları süreçlerde tanımlanması esasına dayanacağı konuşuluyor.

(bkz: monark baron lord şövalye)
devamını gör...
isabetli bir sistem olacağını düşündüğüm sistem. yetkilerin gruplandırılıp moderatör, yönetici şeklinde oluşturulması yerine ayrı ayrı yetkiler herkese verilebilecek şekilde oluşturulsa çok daha güzel olur diye düşünüyorum. örneğin birisi sadece benzer başlıkları birleştirmek istiyor. fakat başka bir yetki de istemiyor. sırf bunun için moderatör vs. olacağına o kişiye başlık birleştirme yetkisinin verilmesi daha isabetli olur. bazılarına da tanım silme yetkisi, bazılarına başka yetkiler vs.

böyle olmayacaksa da bu tarz basit işler için editör gibi ayrı yetki grupları oluşturulması da iyi olur. ekşi sözlüğü bilmiyorum ama uludağ sözlükte seneler önce bu vardı. ben de zamanında o yetkiyi almıştım. yaptığım iş tanımları imla kuralına göre moderatörlere bildirmekti. ancak "şikayet et" butonu sayesinde bu yetkiye burada gerek yok.
devamını gör...
bir senedir çabaladığım hevesimi kursağımda koymuş sistem. bir ay içinde önce " dünyalı yazar" kategorisine yükseldim. sonra arkadaşlar baktı ki ben de cevher var, beni yanlarına aldılar falan... tam ufukta moderatörlüğün ışıklarını görmeye başlamışken, oldu mu şimdi bu?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar