dünya sözlük'teki gizli ve gizemli semboller

zibil sembolü, amerikan filmlerinde de gördüğümüz üzere amerikan halkının kullandığı çöp kutularına benzemekte. neden amerika? burada aklımıza hemen dolar geliyor. dolar üstünde piramit ve herşeyi gören göz sembolüne ulaştık işte. herşey çok açık ve net!
ilümünati!

vay alçaklar!

tanım: herşey orta yerde ey ümmet-i muhammed! görün bunu, görün! diye haykırılası sembollerdir.
devamını gör...
ζ logosu zita demektir. yunan alfabesinin altıncı harfi. derviş diye ortalıkta dolanan sözlük sahabının diğer dillere olan merakının ispatlarından biri. sözlüğü yabancılaştırma gayesi gütmektedir. buna altıncı harften başlamanın mantığını ben daha çözemedim. çözünce onu da eklerim.
devamını gör...
sembole ne gerek var. zatan yazılar ile bize mesajı veriyor.

"çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz. " ile hırsızlığı, "ego" butonu ille bencilliği aşılamaya çalıştığı aşikar.
framenin solda olmasıda cabası.

bu konuda izlandalı araştırmacı yazar eyjafjallajökull diyemeyen izlandalı üstadın analizi takdire değer. buyrun;
devamını gör...
puanlamanın, dünya ile sembolize edilmesi. kimin aklına gelmişse, dâhiyane. hani kırmızı puancık, dünyanın içinden, mahçup mahçup başını çıkarıyor ya.
şöyle bir his gelir bana; dünya, okumuş yazdığımı...
devamını gör...
dünya sözlük logosunun aslında splinter ustaya benzetilebilecek domuz kulaklı bir erkek silueti olması gizemi mutlaka çözülmesi gereken bir detaydır. Dünya sözlük adından sinyal verdiği üzere seküler düzenin muhafazakarlar içine sızdırdığı bir Truva atı mıydı? Bir büyük baş loş ışıklı bir odada dervişi bir ucuna oturttuğu uzun masanın diğer ucundan yeşil banknotlarla dolu bir kaç desteyi fırlatıp hayır denemeyecek bir teklifte bulunmuş muydu? herkesin bir fiyatı vardır klişesi yaşanmamış olabilir miydi? Yaşanmadıysa derviş hangi şahane esprisiyle bu açığı telafi etmiş olabilirdi? Ve en önemlisi loş odadaki karanlık adamı çaycı hüseyin mi seslendiriyordu?
devamını gör...
sembolleri bilmiyorum ama ekranı aşağı doğru kaydırınca cübbeli ahmet'in kızı ile nur yerlitaş'ın dikişli kafasını görmek bilinçaltımı tarumar ediyor. neden böyle bir şeye maruz bırakıldık açıklama bekliyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar