dünyaitiraf.com

#özgürler 

12840.
yıllardır asla boyatmam sandığım saçlarımı boyatmaya karar verdim. bana böyle radikal karar aldıran dünya size ne yapmaz. ama sadece saçımın kendi renginin bir iki ton açığına boyatacağım. o da geçici boya ile. şimdi bakınca pekte radikal karar değil gibi.
devamını gör...
12841.
bir süredir huzurum bir hayli yerinde tembelliklerimi ve tembelliğe sürükleyen alışlanlıklarımı terk etmeye çalışıyorum tabii süreç henüz bitmiş değil ama bu konuda düzenli bir çaba ortaya koymak da rahat hissettiriyor. misal her sabah otobüste aynı koltuğa oturuyordum bunu bile değiştirdim. bilinçli tercihler bir süre sonra alışkanlığa alışkanlık da tembellik doğuran bir bıkkınlığa evrilebiliyor.

tabii bu bir itiraf olmadı. ne verebilirim size düşüneyim.

yaklaşık iki yıl önce geçirdiğim küçük kaza sonrası bir fobim oluştu. ben fobimi dillendirmiyorum. çünkü zaaflar ve korkular dile getirildikçe basitleşip, normalleşiyor ve mücadele zemini yumuşuyor. en azından benim için böyle. üzerine gitmeye çalışıyorum bakalım. bu da yeterince iyi bir itiraf olmadı.

ımm şey geçen sokaktaki bir kadını çirkin bir davranışından dolayı uyardığım için okkalı bir küfür yedim o tabiri ilk kez duyuyordum. kelimeyi aklımda tutup kadından uzaklaşınca internetten anlamına baktım bir süre kendime gelemedim.

neyse size şunu bırakıp, çekliyorum.
devamını gör...
12842.
gün geçtikçe kabuğuma çekilmenin hazzını yaşıyorum. uzun zamandır dereceli gözlüğümü kullanmıyorum. insanları görmüyorum, arkadaşlarımı bile seçemiyorum ama çok mutluyum bu durumdan. bir de kulaklarımı bir şekilde dersler haricinde tıkama yolunu bulsam -herkes için geçerli bir bahane bularak- değmeyin keyfime. birinden hoşlanmadığımda sosyal medya hesaplarımda varsa eğer hemen sessize alıyorum, birinden hoşlanmadığımda engeli basıyorum. hiçkimse umrumda değil. insan insana her zaman lazımdır algısı içerisinde olmadan hayat sürüp, karşısındaki insanı kolayca kıran, sadece dertlerine ama asla mutluluğuna ortak etmeyi bilmeyen, bencil, yarın en ufak bir sorunda karşısındaki insanı silip atacak insanlardan uzak durmayı öğrendim. bakıyorum ki dürüstlük ve saflıktan bahseden, dürüst ve saf olmayı bilmeyen; bunu bile samimiyet çerçevesi içerisinde konuşmayı beceremeyen ve sürekli samimi olduğunu ısrarla karşısındakine dayatıp ikna etmeye çalışan, ara ara gelen dalgalanma durumunda yaşadığı hezeyanları bana doğrudan yansıtan, neyin var sorusuna sürekli yalan söyleyen ya da bir şeyim yok diyen insanları silip atıyorum. 2019 benden bütün bu sildiğim şeyleri alıp götürdü.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar