dünyayı kurtaramayacağını anlamak

zamanla öğrenilen bir durumdur. gençliğin en parlak zaviyesindeyken insan, buna gerçekten inanır. kendisini süperman olarak görür. dünya ile çetin bir mücadeleye girişir. fikren, duygusal, maddi, manevi... aradan yıllar geçer. zamanla göğüsteki süperman yazısı silinir. sırtındaki pelerin, esen sert rüzgarlara sonunda dayanamaz ve boşluğa savrulur. saçındaki ç kakülü aklaşır ve formunu kaybeder. kırmızı donun ve mavi taytın terden sırılsıklam olup pişik yapar. sonunda dünyayı bir milim bile hareket ettiremediğini anlarsın ve boşluğa kendini bırakırsın.

belli olmaz ama. belki de bir milim oynatmışsındır. nasıl bir çaba harcadığına bağlı bu biraz da.
devamını gör...
"ulan zehir gibi adamım ya ben neler yapıcam şimdi bak" dedikten sonra aniden gelen karın gurultusu ve ishal olunduğu gerçeği. devrimci mitinglere katılanları bol bol soğuk su içirip soğuk taşa oturtmalı bu sebeple. ishal devrimin ilacıdır.
devamını gör...
dünyanın üzerinde yaşayan insanların kurtarılmayı istememesi ile ortaya çıkan durum. bir şekilde kıyamete gidiyoruz ve kodlarımıza kadere karşı çıkamıyorsunuz. bu durum ısrarla kurtarılamak istenen ancak yaptıkları saçma sapan hareketler ( en yüksek ağaca tırmanıp atlamak, sağlıklı olmasına rağmen çıftleşmeyi reddetmek gibi) nedeniyle sayıları sürekli azalmaya devam eden pandaların durumu ile aynı. kurtarılmak istenen çaba gösterir.

nefes mi alamıyorsunuz, tatile mı gidemiyorsunuz, eviniz yıkılsa ne yapacağınızı bilmiyor musunuz o zaman bı zahmet tembel poponuzu kaldırıp yöneticiye hayır kardeşim deprem toplanma alanımı imara açıp şehirdeki belki 670. koton için mağaza açmana izin vermiyorum diyeceksiniz. maaşınız yetmiyor ama birileri kazanmadığı maç için bile devletten milyonlarca liralık prim mi alıyor. o parayı onlara yedirmeyeceksiniz, yoksa yok olmaya mahkumsunuz. birileri sürekli sizi merdiven olarak kullanmaya devam edecek. siz de 4 günde avrupayı alırız diye gaza gelin. tabi avrupa uzay ajansı iletişim ağınızı 20 dakikada işlemez hale getirmeden yapın. merak etmeyin dünyanız kurtulur ama siz orada olur musunuz bilmiyorum sahiden. hanimiş benim yumuşak pandalarım. şimdilik ölene kadar hayattasınız.
devamını gör...
büyüklerin başına gelen hâl. şükür ki büymedim daha. ben kurtarmaya olan niyetimden bir şey kaybetmedim. azalıyor mu? belki...ama bunu böyle kabul etmek bile azalmasına sebep olmaktır.

inanmak...en güçlü duygu! yitirmeyin!
yani: büyümeyin!
devamını gör...
muhtemelen su siirdeki bezgindili dogurur.*
ben düşmekten yoruldum.
kalkmıyorum artık.
amerika'yı başkaları fethetsin.
dünyayı başkaları kurtarsın.
birileri bir yerlerde aşık olsun,
birileri ayrılsın,
birileri ağlasın.
ben düşmekten yoruldum.
kalkmıyorum artık.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar