dünyevi gazetesi 1. sayı

merhaba dünya sözlük ahalisi

değerli yazarlarımızdan omayranın 01/03/2016 00:38 tarihinde atmış olduğu şu #5386656 tanım ile başlayan gazete macerası bu gün itibari ile ilk meyvesini vermiş bulunmaktadır.

10 gün gibi kısa bir zaman zarfında ve kısıtlı içerikle çıkardığımız bu gazetede içerik gönderip katkıda bulunan;

paul atreides, tia, eyjafjallajökull diyemeyen izlandalı, jbd, slavenbilicinaskeri, on yedi bin iki yüz, ayran shot, fahrettin fahrenheit, tgrlbb, uvey ve derviche moderne teşekkürü borç biliyoruz.

ilk sayı olması hasebiyle dolu dolu 4 sayfalık bir gazete oldu. sonraki sayılarda içeriğe katkıda bulunacak arkadaşların artmasıyla ki temennimiz o yönde sayfa sayısında da artışın olacağı garantisini vermek isterim.

gazetemizi online olarak şu adresten okuyabilirsiniz: http://issuu.com/hopsss/doc...

indirmek isteyenler ise şu adresten indirebilir: http://yadi.sk/i/y8YQqm_Mq5yyU

iyi okumalar.

edit: gazete hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşmanızı umut ediyoruz. zira insanlık halidir gözden kaçırdığımız, yarım yaptığımız noktalar illaki vardır. iyi kötü eleştirilerinizi yaparsanız seviniriz.
devamını gör...
gayet güzel olmuş. emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
dolu dolu olmuş. 4 sayfa ama, dolu dolu. umuyorum ki, gelecek sayı için şimdiden bütün yazarlarımız bir hazırlığa girişmiştir bile.
devamını gör...
ikinci sayıda haydar dümen köşesi, film eleştiri köşesi, caps köşesi, spor köşesi, yurdumun şairleri köşesi, münazara köşesi falan da olması düşünülmektedir. yazarlar içerik konusunda destek verirse çok güzel şeyler olacağını tahmin etmek zor değil...

yeni sayıda çok daha fazla ve farklı isimleri sahnede görmek isteriz!

(bkz: göz dol gururlan)
devamını gör...
zamanla tutunacagimiz tek dal olabilir bu bebek..
belki kültür sanat yuvasi haline gelir..
çok guzel kadınlar adamlar olabiliriz yeniden..

omayra bu bohemligi sevdi..
devamını gör...
hayırlı olsun dediğim gazete ama yoluna gazete olarak devam etmektense dergi olarak devam etmeli bence zaten gazete günlük olur dünyevi adını ise baya beğendim.
devamını gör...
öncelikle hayırlı uğurlu olsun. beklentilerimin üstünde bir çalışma olmuş özellikle gazetenin tasarımı, renklerin uyumu ve ismi oldukça başarılı. ilk intiba hoş. gazetede yazmak sırf ismiyle dahi birçok insanı sözlükte yazmaktan daha çok heyecanlandırdığından bu çalışmanın sözlüğe de muhakkak çok getirisi olacaktır. sözlüğün altyapısı sayesinde de içerik konusunda sıkıntı yaşanacağını zannetmiyorum. yazar arkadaşlar da önceden yazmış bulundukları tanımlarından gazete için uygun olduğunu düşündüklerini mutlaka gazete için yönetime sunsunlar.( gazetede yazmak için bir kriter var mı bilmiyorum fakat olmadığını zannediyorum.) herkes ufak tefek amaan bundan ne olur ki demeyip elini taşının altına koyarsa Allah'ın izniyle daha da güzel olur.

herkesin emeğine sağlık.
devamını gör...
gerçekten müthiş olmuş be ya. tasarım renklerin uyumu vs çok hoşuma gitti. eğer ki biz de katkı yapabiliyorsak spor köşesine veya doğa köşesine bir kaç şey ben de katmak isterim. elemana ihtiyaç varsa yardım etmek isterim.
devamını gör...
böylesine kısa sürede böylesine bir proje,
hem de gayet başarılı bir çalışmayla.
az ama öz verilerle,
okurken keyif veren,
ve ciddi ciddi umut vadeden gazete.

düşünenin, hazırlayanın,
gönlüne düşeni aklının süzgecinden geçirip kelam haline dönüştürenlerin,
bu kelamlarıyla gözlerimize toz kaçıranın, *
ve onca parçadan bir bütün oluşturup bizlere sunan beyinlerin,
ellerine, kollarına, yüreklerine sağlık.

şimdi çıta yükseldi,
ilk sayıdan daha iyi ikinci sayı için çalışmalar başlamalı.
hadi sözlük!
kapışalım...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar