dünyevi mecmua 9. sayı

Allah'ın izniyle bir süre sonra aramızda olacak, güzel bir çalışma olacaktır. ardına baktığında güzel insanlarla kolektif bir çalışma yapmış olmanın mutluluğunu tatmayan bilemez. eyyorlamam bu kadar...
devamını gör...
dönüp bakın her gün gelip gitmekte olduğunuz güzergahlarda, geçip de görmediğiniz; bakıp da ruhundan bihaber olduğunuz insan kalabalıklarına.

isimler önemlidir zira kendilerinden başka çağrıştırdıkları şeyler, söyleniş şekillerinden dolayı hissettirdikleri farklı duygular vardır.

idealist olmakla takıntılı olmak arasında çok ince olmayan lakin son derece şeffaf olan bir çizgi mevcuttur.

geliyor bir şekilde.
devamını gör...
çok yakın zamanda (belki yarın belki yarından da yakın) çıkacak olan dergidir. telif haklarınız dergimizde saklıdır. *
devamını gör...
yayınlanması birçok şeye bağlı olan sayıdır. gönderen her yazarın imkan dahilinde özel isteklerini kırmamaya çalışmak, kontrol, tasarım ve idari kontrol gibi birçok aşamadan geçen bu güzel kollektif çalışma için sabretmek güzeldir. hep birlikte deneyelim inşallah.
devamını gör...
bak mayış verseler yapmam kuyu ve mösyö'nün yaptığını, gider inşaatta amelelik yaparım yine yapmam. yağnisi çoğumuzun parayla bile yapmayacağı-yapamayacağı bi işi severek, emek sarf ederek, karşılık beklemeden yapan insanlar var. kolay gelsin, sabırla bekliyoruz.
devamını gör...
herkese selam,
bilmem ki nasıl tarif edilir mutluluk, sadece gülümserim. ılık rüzgarlar gibi geçer bedenimden huzur ve güzellikler.
dünyevi mecmua’nın 9. sayısı da Allah’ın izniyle tamamlanmış bulunmakta. Öncelikle üstü bir süreliğine örtüyle örtülmüş bu derginin tekrar gün yüzüne çıkmasına sebep olmuş kuyu abime bir teşekkürü borç bilirim. onun çabaları olmasa bu sayı ne zaman çıkardı bilmiyorum.
insan gurur duyacağı bir hayatı yaşamalı ve gurur duyduğu işler yapmalı derdi bir büyüğüm. belki yaptığımız onca utanç verici şey arasında böyle çalışmaların içerisinde bulunup, bir nebze olsun katkıda bulunmak belki de gurur duyacağımız işler yapmış olmaya bir adım daha yaklaştırıyor bizi.
herkesin hiçbir çıkarı olmaksızın katıldığı bu kollektif çalışma tam bir toplum dayanışmasının örneğidir bana göre. insanlık çıkarsız birbirine selam vermez hale gelmişken, sizler gibi güzel insanlarla beraber böyle güzel bir çalışmaya hep birlikte imza atmış olmak benim için unutulmayacak. hepinize, teşekkür, ederim…
dünyayı dize getiremem, oralet ısmarlayabilirim” diyen ali lidar’la beraberiz…
9. sayı link: https://drive.google.com/fi...
önceki sayıları incelemek isteyenlere;
1.sayı
2.sayı
3.sayı
4.sayı
5.sayı
6.sayı
7.sayı
8.sayı
kapak:
devamını gör...
oha, kapak fotosuna hasta oldum. daha iyisini yapamam ama çekene oralet ısmarlayabilirim. dergide emeği geçen herkesin eline sağlık. okumaya başladım bile.

edit : cansen ercan, ali lidar ve kalemi kuvvetli yazarlar ile kabaca bakıldığında bile bomba bi sayı olmuş lan.
devamını gör...
kapağında kendi fotoğrafımı görüp şaşırdığım dergidir. bir düzeltme yapayım tüm metin fotoğrafları bana ait değildir yanlış anlaşılma olmasın. emeği geçen herkesin eline sağlık.
devamını gör...
henüz tam anlamıyla okumaya başlamadığım ama incelediğim kadarıyla pek bir hoşuma giden dergi.

sözlükte böyle bir oluşumun olması çok güzel. başlığı ilk gördüğümde de çok şaşırmış ve beğenmiştim bu fikri. ortaya çıkarılan iş gayet güzel görünüyor. emeği geçen herkesin eline sağlık.
devamını gör...
inan’ın acemisi olduğumuz bir alanda bir şeyler yapmaya çalıştık. evvela monsieur noir her ne kadar mütevazı olmaya çalışmışsa da dergiye en büyük emeği veren kişidir. Diğer taraftan kaliteli yazılarıyla desteğini esirgememiş olan bütün arkadaşlara tek tek huzurunuzda teşekkür ediyorum. Ayrıca bizleri kırmayıp da daha öncesinden yayımlanmamış bir şiirini gönderen değerli eğitmen ve şair ali lidar’a da teşekkürlerimizi sunuyoruz.

yazılarla ilgili eleştirilerinizi özellikle bekliyoruz. çünkü bu işin sadece bu platformda kalmasını istemiyoruz. el birliğiyle bir şeyler yapmaya çalıştık bir ürün ortaya koyduk. hepinize teşekkür ediyor saygılarımızı sunuyoruz.

sürç-i lisan eylediysek affola.
devamını gör...
yine çok güzel bir sayı, emeği geçenlere teşekkür ederiz. böyle güzelliklerle işaretleyin buraları... ikibinonsekiz eylül ayına bir iz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar