durduk yere düşman olan kişi

sözlükte de benzerleri bulunan kişidir. ne olduğuna hiçbir anlam veremezsin. habire laf sokmaya çalışır falan. gelip söylese derdini, düşmanlık sebebini... anlarsın da yok işte. düşmanlık daha zevkli geliyor sanırsam.
devamını gör...
sözlükteki dostluklar önemlidir, yakın olsam gerçek hayattaki dostluklarla yarışacak kalitede yazarlar var ve bunlar sözünün erbabı kişiler.

ama sözlükteki düşmanlık basite kaçıyor. sözlükten düşman çıkmaz, çıksa çıksa ideoloji karşıtlığı çıkabilir; ama delikanlı adamın kişiliği ideolojisinin önündedir, onu dışlatmaz.
devamını gör...
okul, iş, internet gibi insanların toplu halde bulunabildiği her toplulukta bulunan kişidir. durduk yere düşman olan kişi bahsedildiği gibi gerçekten de durduk yere karşısındaki insana nefret ve kin besler. bu kesinlikle insanların birbirine sempati beslememesi gibi bir şey değil. gerçek saf kötülükten bahsediyorum. durduk yere düşman olan kişi saf kötüdür.

bu davranışın temeli çok büyük ihtimal çocukluğunda yetiştiği çevrede yeteri kadar sevgi ve saygı görememesinden kaynaklanır. kişi, çocukluğunda yaşadığı bu yetersizliği eğer yetişkinliğinde de kendi başına atlatamazsa, ne kendisini ne de kendi özünü sevmeyen daha doğrusu kabul edememiş sözde birey halini aldıysa; durduk yere düşman olan kişi ortaya çıkar. geçmişin kendisindeki acısını insan ilişkilerinde kötülük yaparak atlatmayı çabalar.

ben böyle kişilere açıklama yapma gereği, durduk yere bana düşman olma nedenini sorgulama ihtiyacı duymuyorum. çünkü kalbinde kanser gibi yayılmış kötülük var. ben istersem bu kişiye en güzel davranışları sunayım; düşmanlığı artar.

bırakalım içten içe kendi kötülüğünde boğulsun. asla sevmek ve sevilmek nedir bilmeyecekler. sahte duygularla hayatlarını harcayacaklar. toplumda bu şekilde yer alan kişiler bence üzücü, iç acıtıcı. keşke her çocuk küçükken sevgiyle saygıyla büyüse.
devamını gör...
sanırım bu başlık bana yazılmış. ahahah .ben kimim ki karşımdaki beni düşman edinsin diye düşünmek faydalı olacaktır.

yardımı olacaksa söyleyim hapşurdukça risale diyen nurcu şakirtlerden hiç hazzetmiyorum ama düşman olacak kadar da adam hesabına almam . şimdi sakin ol ve saçma sapan sol frameyi doldurmaya devam et şakirt .
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar