durga--- alıntı ---

durga (sanskritçe: दुर्गा, bengalce: দুর্গা) hinduizm'de bir devi, ulu (en üstün) tanrıça, formudur. bir aslanı süren ve birçok kolunda silahlar taşıyan, elleri mudra şeklinde bir kadın olarak tasvir edilir. tanrıçanın bu formu dişil ve yaratıcı enerjinin (şakti) tecessümü yani cismanileşmesi, vücut bulmasıdır.

--- alıntı ---


durga bayramı diye bir şey var, enteresan o gün ne yapılır ne edilir bilmiyorum. devdas isimli filmde geçiyordu durga puja için bir fahişinin kapısından toprak almam gerekiyor diyordu kadın.
devamını gör...
tekrardan hoş gelmiş harikulade yazar.
gayet güzel bir kalemi vardı, yazdıklarını yine okumayı bekliyorum, daim olsun, kalıcı olsun efem.
devamını gör...
kendisini erkekler konusunda oldukça öfkeli bulduğum yazar bzk: (#6883717) . güzel de yazıyor, olaylara farklı açılardan bakmamı sağlıyor. yine de kendisine söylemek istediğim bir çift söz var. yapma etme, evinde oturup televizyon izleyen beyefendi erkekleri üzme.

devamını gör...
sözlüğün kendine has üslubu olan yazarlarından biri. öyle tanımları sırayla okurken onun tanımlarına gelince bu da kimmiş diye ismine bakmak zorunluluğu hissettiğimi fark ediyorum.
kendisine bu konuda nasıl teşekkür edeceğimi de bilmiyorum.
devamını gör...
tam tüm hızımla yazmaya devam edecekken mavi boncuklarım tükendiği için nickaltı yazmaya ara verdiğim ve sipariş ettiğim mavi boncuklar geldiğinde kendilerine nickaltı yazacağım * üç beş yazardan biridir. *
devamını gör...
#6928277

az önce otobüste geçen bir dumur olayı mı okudum yoksa sürükleyici bir gerilim korku romanı mı okudum anlamadım. romanın kurgusu , atmosfer ambiyans yaratımsallığı , karakterleri işleyişteki muhteşem ötesi gerçekçilik ve akıcılığıyla okumanızı şiddetle tavsiye ederim. harika bir tanıma imza atmış yazar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar