tam açıklaması şöyledir :
--- alıntı ---

tümüyle açacak güçte değiliz, biliyorum. ama ne olur önümüzdeki cuma günü, bir kereliğine mahsus, cuma namazı’nı #ayasofyacami inde kılalım!

@rt_erdogan

#newzealand christchurch
Kaynak
--- alıntı ---

bişeyler yazayım diyorum ama hiç anlaşılmıyor. yazık bu ülkeye. yazık bu müslümanlara. yazık hepimize.
devamını gör...
müthiş bir fikir ancak bedeli ağır olur. yanlış anlaşılmasın, bize yapacaklarından korktuğum veya çekindiğim için değil. toplumun her kesimi buna hazır olmadığı için.

bakın, ben bir müslüman olarak her türlü yaptırıma boyum ederim. Allah'ın resulü ordusunu roma tabyasına sürerken bölgede kıtlık varmış, susuzluk varmış, yeterli binek hayvanı yokmuş, bir yanda müşrikler bir yanda yahudiler bir yanda münafıklar ile mücadele varmış. ama sahabede öyle bir iman var imiş ki bu cihad Allah'ın savaşıdır diyerek ikiletmeden yürümüşler.

şimdi soruyorum. basit bir pastör krizinde ekonomimizin içinden geçen bir düşman. ve bu yaptırımlara karşı sadece ekonomik olarak zayıfladığımızdan dolayı devlet idaresine kin kusan bir toplumumuz var. inançsız sayısı had safhada. senin davana eyvallah edecekler mi? tüm avrupa ayasofya'da namaz kılındı diye dünyayı ayağa kaldıracak, belki bu bahaneyle bize ambargo uugulayacak. peki toplum bunu kucaklayacak mı?

vallahi anlıyorum ve ben de en az sizin kadar istiyorum ki zalimin karşısında dimdik duralım. ancak gücümüz yok, teşkilatımız yok. çünkü sözlüklerden veya sosyal hesaplardan ahkam kesmek daha kolay. aksiyona gelince herkes itidalli olmak lazım deyip kaçıyor. nasıl olacak böyle?
devamını gör...
acziyet kokan, ucuz bir teklif. bizde şu sloganlar ve facebook duvar yazıları dönemi ne zaman kapanacak merak ediyorum. poetik poetik takılalım böyle aydınından avamına. akıllanacağımız yok.
devamını gör...
açmazlar boşuna nefesinizi tüketmeyin. bakın açtırmazlar demiyorum açmazlar diyorum. açtırmazlar orası ayrı konu ama şuan da olmaz bu olay. erdoğan'ı ne kadar sevmesem de zeki birisi. ve açıldığında neler olacağını çok iyi bilir. tüm hristiyan dünyası ayağa kalkar. peki müslümanlar ne yapar yanımızda mi durur? alakaları bile olmaz olan bize olur. geçiniz efendim simdilik açılamaz ayasofya ibadete.
devamını gör...
verilecek mesajı merak ettiğim olay. kıldık cumayı çıktık n'olacak ne demiş olacağız. siz müslümanların ibadethanesinde katliam yaptınız biz de sizin cami olmasını istemediğiniz ayasofya da bir kerecik cuma kıldık naber? falan mı diyeceğiz kızdırmayın bak bayram namazı da kılarız burda diyelim hatta. yapmayın etmeyin bunlar prime yönelik hareketler. bizim yapmamız çıkacağız diyeceğiz ki tüm müslümanlar olarak biz teröre karşıyız. yeni zelanda da yapılana da barcelona da yapılana da karşıyız. bizim dinimizde masumlara kıymak yoktur. yapanın da dili dini ırkı olmaz saf haliyle teröristtir.
devamını gör...
saçma bir tekliftir. böyle bir teklifin yapılması bile saçma ve hatta ayasofya'nın müze olması da saçma. sorunu en başından aramalıyız. kılıç hakkı, fatih'in mirası ayasofya'yı bu hale sokanlara hesap sorulmalı. öbür dünyada iki elim yakalarında.
devamını gör...
bir seferliğine bale gösterisine açılınca durur mu dursun ali yapıştırır cevabı... tayyip'in bu konudaki görüşü ve beyanı tam da laik kesimin görüşü ve beyanı gibi. neymiş önce diğer camiler dolacakmış. millet cami yokluğundan mı ayasofya açılsın istiyor? isteğin bir kerelik olması acınası , isteme şekli gülünç, bunu tayyip'ten istemek yine acınası. neymiş daha tam o güce kavuşamamış. peygamber falan mı ilan edelim adamı daha ne yapalım? hani amerika'ya diz çöktürüyordu, batı'ya diz çöktürüyordu? islam edebiyatçısı bunlar hep kardeşim, bunlarla dava mava olmaz...
devamını gör...
zavallı bir çağrıydı. ümmetin reisi seçim sonucuna göre bakarız mesajı verdi. sırf iktidar yalakası oldukları için "açamayız, gücümüz yok, bizi mahvederler" tarzı gazlamalarda bulunanlardan da u dönüşü bekliyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar