düşüncesizlik

varlık sorusunun hep akılda kalması için yazmış ve kafa patlatmış olan heidegger düşünme dışındaki her türlü kılavuzdan uzak durularak bu soruyu akıla asabileceğimize inanmış. ama artık göz boyama ve çalakalem bir hal ile estetikten yoksun bir bakışın hüküm sürdüğü bu yüzyılın adının bu başlığın ta kendisi olduğunu bilemeden öldü. yani zaman meselesi burada spesifik ( aha yine) bir hal alıyor, utanmalıyız!
devamını gör...
yoğun biçimde içinde bulunduğum hal. ama ne yapayım, düşünüyorum düşünüyorum, karşımdakinin o şekilde etkilenebileceğini akıl edemiyorum. kimseyi üzmek istemesem de sonunda en kötüsünü bulup yapabiliyorum. okulda bunları öğretmiyorlar ki, sadece bilgiyi dolduruyorlar, halbuki biraz da sosyal çevreyle ilişkilere dair bir şeyler verseler ya?

diyeceğim o ki, aranızda böyle olmayı hiçhiçhiç istemediği halde düşüncesiz olan insancıklar var. onları eldivenle de olsa sevin. deyin ki, "böyle böyle yapıyorsun, şu insanlar böyle böyle etkilenebilir, kendine bi' de bu yönden sor bakalım 'bu şekilde olmasını ister misin?' diye" şeklinde birkaç laf zaten onu yola getirecek, size tonla teşekkür etmesini sağlayacak ve belki de bir gün düşünceli insan profiline sahip olabilecek. istemez misiniz bir insanın bu dönüşümüne katkıda bulunmayı?
devamını gör...
anlık olanları sineye çekmekte beis görmezken , davranışa dönüştüğünde insanı bıktırır. kocaman bi sarmaşığın sizi sıkması gibi. konulan yükler. hırpalanmışlık. tahammülsüzlük anlam kazanır. ama neden hep böyle yapıyorlar ya isyanınızı yine kendiniz duyar, sakinleşmeye çabalarsınız. başarırsınız. bir yenisi yaşanana kadar.
devamını gör...
karşısındakini kendisi kadar değerli görmeyen insanların sık yaptığı eylem. şimdi bazı insanlar kendine yapılsa sabaha kadar söveceği hareketi gider karşıdakine yapar ve gayet normal bir durummuş gibi hayatına devam eder. ince düşünceli insanlara da hep böyleleri denk gelir, imtihan ya işte biraz odun olmayı da, duygusuz davranmayı da öğretir hayat size.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar