düşünmenin insanı yorması

#özgürler 

esasında düşünme ile bilme arasında doğrudan bir bağlantı yok. az düşünerek çok şey bilinebilir zaten piyasa bu adamlarla dolu. yahut çok düşünerek az şey de bilinebilir. bu ikincisi daha cool bir tayfa oluyor. zekadan kaynaklanan düşünme yetisi ile bilgi açığını kapatabiliyorsun çünkü. basit ifadesiyle demagoji.

düşünmek harbiden de en yorucu insan eylemlerinden biri. salt düşünce kaynaklı stres ve sıkıntı ile insan kendini hasta bile edebiliyor. paragraf "çok takıyon kafaya takma" şeklinde bitmesin diye zamana oynuyorum şu an... ve son düdük geliyor. entry başlıkta.
devamını gör...
--- alıntı ---

kafam cam kırıklarıyla dolu doktor. bu nedenle beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor, anlıyor musun? bütün hayatımca bu cam kırıklarını beyin zarımın üzerinde taşımak ve onları oynatmadan son derece hesaplı düşünmek zorundayım.

oğuz atay

--- alıntı ---
devamını gör...
--- alıntı ---

düşünce ödünç alınır. senin tüm düşüncelerin sana başkaları tarafından verildi. bak: sana ait olan, hakikaten sana ait olan, senden doğmuş olan tek bir düşünce var mı? onların hepsi ödünç alınmadır. kaynakları biliniyor ya da bilinmiyor olabilir ama hepsi ödünç alınmıştır. zihin bir bilgisayar gibi işler fakat bilgisayar senin ona verdiğin bilgileri cevaplayabilir. bütün bilgileri senin sağlaman lazım; o zaman sana cevabı verebilir. zihnin yaptığı da budur.
zihin biyolojik bir bilgisayardır. sen devamlı olarak bilgi, veri, enformasyon toplarsın ve bir soru ortaya çıktığında zihin bu koleksiyondan cevabı sana sağlar. o gerçek bir yanıt değildir; o yalnızca ölü geçmişten çıkar.

osho.

--- alıntı ---
devamını gör...
düşünmek ve düşmek...düşlerime düşüyorum, kanatlarım yok. bunu da biliyorum; ama düşmeme engel olamıyorum. düşünmemeye hiç!
devamını gör...
bu özellikle süreklilik arz ettiğinde bütün enerjimi emiyor. ne bir şey yapmak istiyorum ne de yaptığım şeye kafamı verebiliyorum. uyutmaması da cabası. maddi, manevi yoruyor insanı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar