duvarı nem insanı gam yıkar

ağŸaca dayanmayayım, çürür, insana dayanmayayım ölür düşŸüncesinde olan yurdum insanının aklına duvara dayanayım duvar malum sağŸlam olur düşŸüncesinden hareketle duvara dayanma eylemini gerçekleşŸtireceğŸi anda nem' in duvarı yıkan en büyük fiziki olay olduğŸunun aklına gelmemesi olayı.
devamını gör...
duvarın nasıl fiziki olarak yıkılmasına sebeb olan nem yani halk arasındaki bilinen adı ile rutubet ise, insanı da dert, üzüntü, tasa ve stresin yıktığı, maneviyatını yerle bir ettiği kısacası bünyenin sistemini çökerttiğini en iyi açıklayan yazar söylemi.
devamını gör...
yıllar sonra aynaya bakınca fark edilen yorgun gözlerle, büyümüş gözeneklerle ve daha da morarmış göz altlarıyla kanıtlanılan söz.
yıkıyor valla. sessiz sessiz, sinsice, hem içten hem dıştan..
devamını gör...
nem, yani su duvarın iç harcıdır amma velakin suvar olduktan sonra dayanıklılığını yitirten yegane madde yine sudur. aynı şekilde baktığımızda gam, keder insanı yakar ağlatır. dörtte üçü su ile kaplı olan insanın ağlaması içini kurutur, yıkar. derin kederlere gark eder. sonunda da çökertir. e şöyle bir etrafımıza baktığımızda da bir duvarın kenarına çökmüş elleri başında olan insanın yangını bizi bile yakmıyor mu?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar