duyar kasmak

milli sporumuz. dündü galiba. yazdığım bir entryden sonra çok alakasız bir şekilde o entry üzerinden özel mesajla duyar kasıldı. birebir bir duyar kasma mevzusunun parçası olduğum için içimi garip bir sıcaklık hissi kapladı. genelde ölçülü yazmaya çalıştığım için olsa gerekti şaşkınlığım.

ya bir noktayı açıklığa kavuşturalım artık. yeterince duyar kasıldı arkadaşlar. engelliler, yoksullar, şehitler.. hiç bir konu kalmadı artık duyar kasılacak. kaldı ki, klişeler üzerinden duyar kasmak sizi olduğunuzdan farklı biri yapmıyor. illa bir şeyler yapmak istiyorsanuz laptoplarınız kapaklarını yavaşça kapatın ve bir suriyeli çocuğun elinden tutup, gözlerinin içine bakın. saçlarını okşayın.. ve ben varım deyin ona, tüm bu .. çocukluklarına karşılık hayatta güzel şeylerde var, bunu hissettirin.
devamını gör...
türkiye’de yaşayan herkesin -kaideyi bozan istisnalar hariç- herhangi bir gündem gelişmesinde yapmış olduğu eylem/olgu.

filistin/kudüs, sosyalizm/kapitalizm, kadın/erkek şiddeti, pedofili, şehit haberleri, çocuk evlilikler, futbol/politika/anne-baba şiddeti/işçi ölümleri/tecavüz/taciz vs. gibi konularda daimi ve mütemadiyen konu değiştirip, orada burada duyar kasılır ancak çoğu yalandan ya da göstermelik duyardır.

gerçek: kısır döngü.
devamını gör...
duyar kasmanın kendisi kadar duyar kasmaktan şikayet etmek de ayrı bi duyar kasmaya dönüştü. bakıyorum her olayda insanlar ikiye bölünüyor. duyar kasanlar, duyar kasılıyor aslında insanlık olarak reziliz, kimse samimi değil duyarı kasanlar. varsa samimi hisleri olanlar arada kaynıyor. ulan bu sosyal medya tam bi manevi çöplük.
devamını gör...
skandal veya rezalet boyutundaki bir olay veya durum karşısında olabildiğince hassas davranmak, hassaslık göstermek anlamına gelen sosyal medya deyimi.
devamını gör...
tam manasıyla ve layıkıyla dile getirilmiş ibare... alaycılıkla kullanılan, bazen tam da gediğine oturtulabilen, esas mevzuyu kaçırıp, tali yollarda duygulanmayı becerebilenlerin maruz kaldığı bir ifade...

son derece subjektif bir tanım yazdığımı farkındayım. hala, neslican için, ölmeden önce, dikkati bambaşka taraflara çekmek niyetiyle yapılan karalamaların, bu kız o tweeti atarken siz göremediniz ama ben niyetini gözünüze sokayımcıların tanımlarının ve topladıkları onayların etkisindeyim zira... neslican öldü ve ben, o tanımların ve aldığı oyların hala orada duruyor olmasını sosyal medya çöplüğü olarak görüyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar