düz dünya derneği

adana'da geçtiğimiz yıllarda kurulan dernek. dünyanın yuvarlak olmadığını savunan düz dünya derneği, patent başvurusunda bulunmuş. dernek başkanı dünya'nın yuvarlak olduğunu kanıtlayana 50 bin tl para ödülü vereceğini açıklamış.

haber
devamını gör...
dünyanın düz olduğunu gizlemek isteyenlerin kontrollü muhalefeti.
edit: breaking bad dizisi flat earth scene.
------------------------------------------------------------------------
skaylır: bana hangi telefon demiştin
valtır: kafam bi milyondu, dünya düz desen inanırdım.
skaylır: biliyor musun doğruyu söyledin, dünya düzdür.
valtır: dünya düzdür.
devamını gör...
adana ve dernek isimleri yanyana olduğu zaman genelde dernek adı altında kumar oynatan ya da horoz dövüştüren kişiler akla geliyor nedense.
devamını gör...
kuruluş amacına ne yazdıklarını merak ettiğim tüzel kişilik. eğer amaç dünyanın düz olduğunu kanıtlamak olarak yazıldıysa tmk'ya göre amacın gerçekleşmesinin imkansız olmasından dernek kendiliğinden kapanır.*
devamını gör...
bu tarz sahte bilimin peşine takılmış kişilere hiçbir şeyi kabul ettiremezsiniz. onlar çünkü bu işe iman ederler, delil umurlarında değildir. nasa dünya yuvarlak diyorsa değildir. bu nasıl bir mantık ya? adamların bundan ne çıkarı var? dünyanın küreselliği asırlardır biliniyor, islam alimleri bunu tartışılmaz bir şey olarak görüyorlardı. bugün bile mühendislik uygulamalarında yuvarlaklık baz alınıyor çünkü öyle. yoksa olmaz yani. mesela aşı karşıtları var. bunların farklı motivasyonları var. kimisi helal değil diyor, kimisi çocuklarımızı zehirliyor diyor. her görüşten doktor çıkıyor aksini söylüyor. hadi Allahsızı kabul etmedin Allah, kitap bilen de delil getiriyor. adam diyor bunu ilaç şirketi, finanse etmiş, bunu amerika yapmış. lan siz çıldırdınız mı? tüm dünya devletleri işi gücü bıraktı kendi halklarını zehirlemeye mi çalışıyor. ya Allah aşkına düşünün aranız yaşı kırkın üstünde olanlar var. sizin zamanınızda sınıftaki arkadaşlarınızın ya da sizin geçirdiğiniz hastalıkların kaçını çocuğunuzun okulundaki öğrencilerde görülmüş? çocuklar hastalıklarını bile bilmez. yok ilaç firmasının para tuzağı. ya kardeşim ilaç firmasının işine gelmez ki bu. aşı yapınca hastalık ortadan kalkıyor ya da yok noktasına geliyor, adam ilaç satamıyor. bu yazdıklarım da batıdan ithal düşünceler. çünkü türkiye ilimden ve fenden o kadar uzak bir ülke ki evrensel yobazlığı bile yurtdışından ithal ediyor. bu dindarlık, dinsizlik meselesi falan da değil. veganlık gene aynı şekilde dışarıdan ithal bir zırva.
devamını gör...
memleketimden utanmam için yüzllerce sebepten sadece başka birisi daha. ama ben biliyorum, esas niyet kumar oynatmak falan değilse insan evladı değilim bak..
devamını gör...
su koskoca evren'de dünyanın çektiğini başka gezegen çekmedi ulan. adama yuvarlak sıfatı yapıştırdık, dönek dedik, samanyolu galaksisindeki diğer gezegenlere bakıp küçümsedik, deşmedik delmedik yerini bırakmadık. adanalı kardeşlerimiz de bu durumdan rahatsız olmuş olsa gerek dünyayı eski şaşalı dönemlerine kavuşturmak istiyor. dunyaseverler olarak üzerine düşen görevi yapanları da biz çok bilmiş bilimci tiplemeler esefle kınıyor yadırgıyoruz. yazıklar olsun hepinize.

adana'da sıradan bir cemiyet.
devamını gör...
bu akım dünyada hızla yayılıyor gençler bir şeylerin başlangıcı mı bu..
ya da başa dönüşün adı mı..
ama bildigim tek şey hızla yayıldığı..
kilise ile bilimin çatışması yeniden hortlamış..
bu dernekleri incelemek lazım..
devamını gör...
ay'a gelince yuvarlak ,güneş'e gelince yuvarlak ve diğer gezegenlere gelince yuvarlak olup düzlük dünya'ya mı kaldı diye düşünmeyip boşuna uğraşlar veren ve bu uğraşlarını başka yönde kullansalar belki daha başarılı olacak gerçek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar