e devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama

e-devletin yeni hizmeti. 1800lü yıllara kadar atalarınızı, dedelerinizi bulabiliyorsunuz. yani artık benim dedem kim, babam kim diye müge anlı’ya düşmüyosunuz. ayrıca aramızda kolpadan ben göçmenim diyenler oluyor onlar da ifşa olacak artık.

göçmenim ben diyenlerin çoğu karstan göçtüğü artık bilinecek.

buradan

sitede 2 tane kars göçmeni varmış, bunu öğrendik. *
devamını gör...
yıllardır alt yapı çalışmaları devam ediyordu. bugün itibariyle sorgulamaya başlanmıştır. lakin sistem yoğunluğu nedeniyle e-devlet'e erişim de çökmüştür. henüz tarayıcım siteyi açamadı. bir an 15 yıl öncesi çevirmeli bağlantı döneminde sandım kendimi.

bu ne yoğunluk? ara beni bul yiğidim!
devamını gör...
hay soyunuzu sopunuzu. mezuniyet belgesi alacağız kardeşim. bakan çıksın kasıyor.

t:e devlet hizmeti.
devamını gör...
güzel uygulama.

sorguladım, ikinci abdülhamid han benim torun çıktı. bu işte yanlışlık var ama neyse...
devamını gör...
yeni e devlet uygulamasi. soyunu öğrenen çıksın sisteme girilmiyor arkadaşlar.
devamını gör...
hepimiz ermeni çıkıyormuşuz, ne gülerim, asdfasdfda.

tanım: site çökerten uygulama.
devamını gör...
türk oğlu türk'üm. orada ne çıkacağı beni bağlamaz. siz olayı çok yanlış anlamışsınız belli.

zırva uygulama. bu kadar meraklıysanız üç beş kuruş verip gen tarihinizi okutun.
devamını gör...
mardinli anamgiller nedeniynen elf prensesi çıktığım uygulama. bingöllü babamgiller şokta, legolas bile şokta lan.
devamını gör...
sorgulama ekranını öğrendikten sonra hemen siteye girip sitenin trafiğini çökerten büyük bir topluluğuz. atalarımızın nereden geldiğinin önemi yok. merak etmeyin hepimiz türküz.
devamını gör...
e-devlet'in yeni hizmeti. 1800'lü yıllara kardar tüm soyağacımızı çıkaran bir uygulamaymış. veriler sisteme yüklendiği anda sistem çökmüş durumda. bir çoğumuz soyumuzu gerçekten merak ediyormuşuz.

ayrıca ülke genelinde " benim dedem selanik'ten göçmüş, padişahın yaveriymiş" gibi muhabbetlerde ciddi düşüş varmış. e malum artık ispatla gel deme şansımız var.
devamını gör...
böyle bir şey zaten nüfus müdürlüklerinde vardı, bu yeni bir şey değil ki.

yani illa soy ağacına bakmak istersen, hakkında bilgi almak istersen, gidersin direkt kayıtlı olduğun nüfus müdürlüğüne ve ne yapacaksan yaparsın.
devamını gör...
yarım saatten fazladır beklemedeyim,
bizim familya biraz kalabalık sanırım.

tanım: sorgulanamayan sorgulamadır.
devamını gör...
kendimi türk zannediyordum ama büyük büyük dedem zaire cumhurbaşkanının yengesiymiş. büyük büyük ninem de arjantin göçmeni yugoslav bir nalburmuş. şoktayım dostlar. olsun yine de soyumu öğrendim. bence faydalı.
devamını gör...
rus çıktığım sorgulamadır.

ben anlamıştım zaten bir kelek olduğunu. ama sarışın değilim, o yönde e-devlet'e ben de kırgınım.
devamını gör...
hep büyük konuştum hep laf soktum
kesin suriyeli çıkıcaz çok korkuyorum. *
devamını gör...
ben kendimi türk olarak hissediyorum. kimin ne düşündüğü de beni zerre ilgilendirmiyor. bütün sülalem isterse valeryalı olsun ben kendi vatan algıma göre davranırım gerisi de laf-ı güzaf.
devamını gör...
valla girip kökenimi kurcalamayacağım e-devlet hizmetidir. karadenizliyim 1800lere kadar gidersek ermeni , pontus rum , rus falan çıkarım. gerçi petersburg’da bi büyük büyük dedemin torunu varsa şehri ziyaret ederim şehri gezdirsin. neyse zaten e-devlet şifremi de hatırlamıyorum.
devamını gör...
aha türk çıktım. nenemin türk olduğunu biliyordum da komple türk olduğumuzu bilmiyordum. hemen köye gidip dayı çocuklarını ezikleyeyim. o kürtlere türkiye'nin bölünmez bütünlüğü hatırlatıp, kürt kürt konuşup adamın asabını bozmamaları konusunda nota vereyim.

ne mutlu türküm diyene!
devamını gör...
sabahtan beri bir paşa dedem var mı diye bakıyorum. belki bi miras kalmıştır diye. ulan bi tane mi paşa olmaz bu nasıl bir sülaledir. en iyisi padişah olmuş. ne padişah mı? oha. bi dakka lan.

kullarım, raad olun. siz bana emanetsin bundan kelli...
devamını gör...
hep aynı kalibredeki saçma sapan esprileri geçersek, güzel düşünülmüş ve önemli bir uygulamadır. öncelikle bu tür bilgilere ulaşmak yeni bir şey değil, ancak bu yolla kolaylaştırılmış oldu. özellikle başka ülkelerde bu soy bilgisine ulaşmak kolaydı ve insanlar 300-400 yıl önceki atalarına kadar ulaşabiliyordu.

bu işin diğer bir boyutu ise dna testi yaptıracak olan evlatlık alınmış insanlara atalarını öğrenebilme fırsatı vereceğidir. tabii ki bunun için dna testi yaptıran başka insanlarla eşleşmeleri ve onlardan bu bilgiyi edinmeleri gerekli. yani biraz ekstrem bir durum.

ek olarak, dedem x'den gelmiş, ben x'im demek de abes. zira, yapılan genetik çalışmalar göstermiştir ki orta asyadan gelen türkler yerli halklarla önemli ölçüde karışmıştır.
devamını gör...
kaç saattir e devlet kapısından giremedim.

zamanında büyük dedelerin rusya taraflarından göç ettiklerini biliyordum da daha başka memleketler mi çıktı acep. açmıyorlar kapıyı. *
devamını gör...
açılmayan uygulama. sistem tekrardan aktif olana kadar bi kavimler göçü daha yaparız.
devamını gör...
serverların fişini çekmişler. büyük ihtimal gece 2-3 gibi tekrardan faliyete geçer.
devamını gör...
soy ağacına bakan videoda ki abimiz gibi oluyor.edit: 50. saniyeden sonra ki kısım.
devamını gör...
asgardlı çıktım lan. thor’la akrabayız. hadi bağiym.
devamını gör...
tarih bağlamında harika bi amme hizmeti olsa gerek.

kafkasya, dogu ,konya eksenli gelişen bi yapi var saniyorim bizde. merakim o bilgilerin dogru cikip cikmayacagina dair. ama acelesi yok. bunca yildir vakıf olamadigim bilgiye ulasmak icin yirtinmaya da lüzum yok gibi.

biz saray cocuguz , benim dedem pasaydi, biz istanbulun yerlisiyiz söylemlerinin ne kadari dogru keske onu da bilsek.. *
devamını gör...
bu bizim için bir antrenman sanırım. e-devlet kapısına dayandığımız gibi viyana nivyork moskova ve pekin kapılarına dayanırsak bütün dünyanın soyu sopu karışır.

potansiyelimizi gördüğümüz yenilik. teşekkürler.
devamını gör...
e-devlet sistemindeki son yeniliktir. herkesi heyecanlandırmış, cümle alem sisteme yüklenmiş, sistem kilitlenmiştir.
bunun alternatifi ihtiyarlar. yaşlı babamı bir yana, kayın babamı öbür yana aldım, defteri de aldım elime, onlar söyledi ben yazdım. e-devletten fazlası çıktı bir anda. yine de insan merak ediyor.
devamını gör...
hala açılmayan uygulama. manyak bi heyecan yaptım. sanki evlatlığım da ailemi öğrenecem. tövbe tövbe.*
devamını gör...
"civciv çıkacak kuş çıkacak" söprayzıyla zabahtan beri başında olduğum zıkım. ana tarafım teee arjantin'e gidiyo cayır cayır, içime doğdu.
devamını gör...
sosyal medyada gördüğüm kadarıyla insanların çoğunun batılı bir ata aramak için kullandığı uygulama. ne kadar ezik insanlar lan bunlar. bense orada arabistan çöllerinden gelmiş bir tane dede görebilmek için neler vermezdim. damarlarımda peygamberin toprağından bir zerre olması için...
devamını gör...
amaan ben yıldım. anne tarafı malatya göçmeni o taraftan battal gazi'nin torunuyum zati ninemin adı elanor'muş ayşe olmuş sonra hayret. baba tarafı desen 93 harbi erzurum, çok zorlasan kafkaslara gider. e devlet kapılarında on saat bekleyip yılların bilgisini yalanlayamam bu saatten sonra. benim soyum sopum böyle kalsın, mis.
devamını gör...
millet olarak bir şeyin cılkını çıkarmada üstümüze yok sanırım. halen açılmamaktadır sabah denersiniz.
devamını gör...
bir umut belki ben de diğerleri gibi selanik yada norveç göçmeniyimdir diye açtım. bir yanda güllübucak bir yanda gelloş köyü çıktı. ilginç.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar