e devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama

e-devletin yeni hizmeti. 1800lü yıllara kadar atalarınızı, dedelerinizi bulabiliyorsunuz. yani artık benim dedem kim, babam kim diye müge anlı’ya düşmüyosunuz. ayrıca aramızda kolpadan ben göçmenim diyenler oluyor onlar da ifşa olacak artık.

göçmenim ben diyenlerin çoğu karstan göçtüğü artık bilinecek.

buradan

sitede 2 tane kars göçmeni varmış, bunu öğrendik. *
devamını gör...
yıllardır alt yapı çalışmaları devam ediyordu. bugün itibariyle sorgulamaya başlanmıştır. lakin sistem yoğunluğu nedeniyle e-devlet'e erişim de çökmüştür. henüz tarayıcım siteyi açamadı. bir an 15 yıl öncesi çevirmeli bağlantı döneminde sandım kendimi.

bu ne yoğunluk? ara beni bul yiğidim!
devamını gör...
türk oğlu türk'üm. orada ne çıkacağı beni bağlamaz. siz olayı çok yanlış anlamışsınız belli.

zırva uygulama. bu kadar meraklıysanız üç beş kuruş verip gen tarihinizi okutun.
devamını gör...
sorgulama ekranını öğrendikten sonra hemen siteye girip sitenin trafiğini çökerten büyük bir topluluğuz. atalarımızın nereden geldiğinin önemi yok. merak etmeyin hepimiz türküz.
devamını gör...
e-devlet'in yeni hizmeti. 1800'lü yıllara kardar tüm soyağacımızı çıkaran bir uygulamaymış. veriler sisteme yüklendiği anda sistem çökmüş durumda. bir çoğumuz soyumuzu gerçekten merak ediyormuşuz.

ayrıca ülke genelinde " benim dedem selanik'ten göçmüş, padişahın yaveriymiş" gibi muhabbetlerde ciddi düşüş varmış. e malum artık ispatla gel deme şansımız var.
devamını gör...
böyle bir şey zaten nüfus müdürlüklerinde vardı, bu yeni bir şey değil ki.

yani illa soy ağacına bakmak istersen, hakkında bilgi almak istersen, gidersin direkt kayıtlı olduğun nüfus müdürlüğüne ve ne yapacaksan yaparsın.
devamını gör...
kendimi türk zannediyordum ama büyük büyük dedem zaire cumhurbaşkanının yengesiymiş. büyük büyük ninem de arjantin göçmeni yugoslav bir nalburmuş. şoktayım dostlar. olsun yine de soyumu öğrendim. bence faydalı.
devamını gör...
rus çıktığım sorgulamadır.

ben anlamıştım zaten bir kelek olduğunu. ama sarışın değilim, o yönde e-devlet'e ben de kırgınım.
devamını gör...
ben kendimi türk olarak hissediyorum. kimin ne düşündüğü de beni zerre ilgilendirmiyor. bütün sülalem isterse valeryalı olsun ben kendi vatan algıma göre davranırım gerisi de laf-ı güzaf.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar