e kitap okuyucu

bir diğer adı e book reader. böyle tablet gibi ufacık ama bilgisayardaki ışınları olmayan bir alet. birkaç kitabı atıp yolda orda burda okuyabiliyorsunuz falan. ancak gel gör ki aletin fiyatı tabletten de beter.
devamını gör...
akıllı telefonların çıkışından evvel alan varsa muhtemelen başını taşlara vurmasına sebep olan alet.
dünyanın parası çünkü.
öte yandan taa 2007 yılında sunny marka bir mp3 çalar almıştım. mp3 çalar dedim ama bildiğin akıllı telefonların atası. mp3 dinliyorsun, video izliyorsun, oyun oynuyorsun, hani şu ateri oyunlarının hepsi oynanıyordu. hah işte, o bir de bilgisayarda not defterine kaydedilmiş belgeleri de açıyordu. pdf kitapları not defterine taşıyıp oradan okuyordum. taşıması kolay olduğundan her yerde bir sürü kitap okumamı sağlamıştı. şimdi aynı şeyi akıllı telefonla da yapmak mümkün oluyor. o yüzden çok da lüzumlu bir alet değil.
devamını gör...
kindle paperwhite'ın da içinde bulunduğu ürün çeşidi. fiyatları şimdilerde nasıl bilmiyorum fakat 100 küsür dolara almıştım, ne kadar kullandığımı düşünürsem iyi bir fiyata diyebilirim. eğer kitap okumayı seviyorsanız ve e-book formatlarında bulabileceğiniz kitapları yolda vb. okumak istiyorsanız şahane bir cihazdır.

edit: cep telefonuna göre avantajı nispeten büyük ekranı ve gözü yormayan renk dengesidir. iphone ile okuyamıyorum ben şahsen.
devamını gör...
kindle paperwhite diye tanımlasam yeterli. fakat iyi yapmış keratalar.

goygoy bir yana, önce reader almış olmak ciddi bir e-book arşivi gerektirir. önce ciddi bir e-book arşivi yapmış olmak ise artık bir reader almayı gerektirir. böyle de bir algoritması var işte.
devamını gör...
verilen parayı en çok hak eden teknolojik cihazlar nelerdir deseler ilk aklıma gelecek cihazlardan. bir kere bilgisayar gibi yıllar geçti artık kasıyor gibi bir olay asla yok. makinenin amacı kitap okutmak ve bunu siz istediğiniz sürece aynı standartta yapacak. ha bataryası zayıflar vs onları bilmiyorum, sadece kitabı yıllar geçtikçe bulanık göstermeye başlamıyor onu demek istiyorum. bir de yıllar sonra çok devrimsel bir özellik vs çıkar, ancak o zaman bunun yenisini alsam mı diye düşünürsünüz.

bir diğer avantajı biraz illegal: malum ortamlarda çok sayıda güzel düzenlenmiş e-kitap bulmak mümkün (örnek meritokrasi e-kitap ağı) bu ağlardan bende dört bin kadar kitap bulunuyor, önemli klasikleri bulmak mümkün oluyor genelde. bu şekilde bir okuma yönünüz varsa, kitaba para vermeyi unutabilirsiniz. üstelik bu makinelerin hafızası minimum 4 gb (bendeki bu kadar, yeni çıkanlar 8 den aşağı çıkmıyor) ve bir epub* ortalama 2-3 megabyte. yani kitapların binlercesini her an cebinizde taşımanız gayet mümkün. (ancak önermiyorum, insanın okuma motivasyonunu bozuyor)

kitabı yanınızda taşıma zorluğu, ağırlığı bu yönlerden getirdiği avantajlara hiç girmedim bile dikkat ederseniz. kitap basmak için gereken kağıt ve dolayısıyla ağaç kesme ihtiyacı bile birçok bünyeyi bu teknolojiye ikna etmiştir.
devamını gör...
tablet gibi bir alet işte onunla okumaya çalışıyorsun. yok güzel değil. elinde kitap olmalı altını rahat rahat çizebilmelisin. yoksa gerisi boş. sanal çizgilere içimiz ısınmadı bizim.
devamını gör...
e kitap okuyucudan önce e kitaba ihtiyacım var açıkçası. varsa gerçekten işini hakkı ile yapan siteler lütfen yardımcı olun. e kitap araştırıp bir oraya reklam... sahte linklerin cirit attığı sitelerden illallah geldi. he ayrıca uygun fiyata e kitap satan siteler varsa daha makbule geçer. yazarın hakkını da ödeyelim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar