e-nabız

tüm sağlık kuruluşlarının bilgi sistemlerini birbirine entegre eden; vatandaşların kişisel sağlık kayıtlarına, hem kendilerinin hem de dilerlerse ilgili sağlık personelinin erişebileceği platform. sistemde 1 ocak 2015 tarihinden itibaren, sağlık hizmeti alınan sağlık kuruluşlarında koyulan teşhis, tahlil, tıbbi görüntü, reçete, alerji ve benzeri bilgilerinize ulaşılabiliyor ve sisteme öncelikle e devlet şifresi ile girilebiliyor.

bilgileri paylaşma ayarını kendimiz yapabiliyoruz, 5 farklı seçenek mevcut;
- hiç kimse ile paylaşma
- aile hekimim ile paylaş
- beni muayene eden doktorlar ile paylaş
- muayene olduğum hastanedeki tüm doktorlar ile paylaş
- sağlık bakanlığı'na bağlı tüm doktorlar ile paylaş

15 yaşından küçük çocukların sistem onayları hem anne hem de babanın ortak rızası alınarak sağlanabilecekmiş. tablet bilgisayarlar ve akıllı telefonlar için geliştirilen mobil uygulaması ise yolda.

https://www.enabiz.gov.tr/G...
devamını gör...
sağlık alanında yapılan en büyük hizmetlerde biri. sağlık sisteminde zaman ve kaynak israfının engellenmesinde ve halkın sağlık alanında bilinçlendirilmesinde katkısının olmasını ümit ediyoruz. aynı hastalıktan doktor doktor dolaşanlar için de ayrı bir kolaylık olacak. doktor hastalık hastalarını da bu sistemle rahatlıkla tespit edebilecek.
devamını gör...
sağlık sistemimiz şuanda dünyanın bir numarası.. bunu hiç abartmıyorum. mevcut sistemi gayet yakından bilen birisi olarak şuanda çok iyi bir durumdayız. fakat bu e nabız sistemi çok iyi ama bunun efektif kullanılması için halkımızın bilinçli olması lazım.
devamını gör...
ilk duyduğumda devletin nabzımızı takip etmesini sağlayan bir sistem zannettim. yani devlet nabzımızın anormalleşmesi durumunda hemen yerimizi tespit edip müdahale edecek gibi.

- *********** nolu vatandaşımızın nabzı anormal atıyor. lokasyonu tespit edin.
- lokasyon tespit edildi.
- en yakın güvenlik kamerasını bulun.
- kamera hazır.
- durum nedir.
- kız meselesi. vatandaşımız aşık sanırım. kafede bir buluşma halinde sevdiceğiyle.
- tamam. takibi bırakın.
devamını gör...
tüm sağlık kaydınızın tutulduğu yerdir. e devlet üzerinden ulaşabilirsiniz. bu sistem sayesinde tedavi geçmişinizi kontrol edebilir, yaptırdığınız tetkiklere kolayca ulaşabilirsiniz.
devamını gör...
radyoloji sonuçlarını görüntülemede genelde sıkıntı çıkarıyor. onun haricinde yeterince faydalı bir uygulama. ilaç hatırlatma gibi güzel detaylara sahip.
devamını gör...
buradaki başlığı canlanınca öğrendiğim ve kaydolduğum uygulama.

sağlıklı biri olarak hakkımda yanlış veya hayalî işlem yapılmış mı diye girdim baktım.

yapılmamış. güzel.
devamını gör...
gecmis tahlilleri gorebilir böylece durum takibini daha guzel yapabilirsiniz. tetkiklerin luzumsuz yere tekrarlanmasına gerek kalmaz. aile hekimini bir tıkla degistirebilirsiniz. reçete edilen ilaçları görebilirsiniz.bu gibi uygulamalarla benden tam not alan bir hizmet. unutmadan kalp krizi riskinizi de hesaplıyor maalesef.
devamını gör...
çocuklarımın bilgilerini annesi izin verirse görebildiğim sistem. tamam harika bir sistem çok faydalı ama nedir bu erkek düşmanlığı arkadaş. benim eşim ile bir sorunum yok onun şifresi de bende zaten ama neden bu ayrımcılık? kadına pozitif ayrım yapıyorum diye erkeklere dış kapının dış mandalı muamelesi yaparsan aile kurumunun dibine kibrit suyu dökersin.
devamını gör...
kendisi sayesinde şubat 2016'dan beri 57 kez hastane randevusuna gittiğimi öğrendim. üstelik özel sağlık kurumlarının büyük kısmı yok bu 57'nin arasında... onun dışında bayılıyorum kendisine. sosyal medya hesabı gibi kullanıyorum, her türlü işlevinden yararlanıyorum. çok kullanışlı, on numara hizmet.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar