eagles

70'li yıllarda country müziğŸi rock müzikle birleşŸtirmesi ile dünyada ciddi bir fanatik kitlesi edinen müzik grubu. hotel california en bilindik şŸarkıları olmasına rağŸmen new kid in town, desperado, take it easy gibi şŸarkıları da çok güzeldir, dinlenesidir.
devamını gör...
1970 yılında kurulmuş ve yetmişler boyunca müzik listelerinde esmiş, coşmuş amerikalı pop-rock grubudur. 1980'lerde piyasadan kaybolmuşsa da, 1994'te yeniden bir araya gelmiştir grup üyeleri. grubu efsaneler arasına sokan elemanlar şöyledir:

glenn frey – vokal, gitar, klavye, mızıka
don henley – vokal, gitar
bernie leadon – vokal, gitar, banjo, mandolin
randy meisner – vokal, bas, gitar

grubun son halinde, bas gitarda meisner yerine, timothy b. schmit yer almaktaydı.

hotel california, desperado, tequila sunrise, take it to the limit gibi şarkılarını bilen çok, bilmeyen azdır.
devamını gör...
40 küsür yıllık bir serüveni olan gerçek bir rock efsanesi, eagles hakkında bugüne kadar yayınlanmış en derli toplu eserlerden biri;
(bkz: history of the eagles)

toplam üç dvdden oluşan setin ilk diski, grubun 1970'lerdeki durdurulamaz yükselişinden 1980 yılındaki dağılmalarına kadar yaşanan olayları ele alıyor

ikinci disk ise grubun 1994 yılında yeniden bir araya geldikleri turneden günümüze kadar olan kısmı anlatıyor.

üçüncü diskte ise eagles'ın mart 1977'de capital centre'da verdikleri konserin kayıtları mevcut.

bu seti almanız için bir eagles fanı olmanız gerekmez sanırım. rock tarihine ilgi duyan herkesin evinde bulunması gereken "temel" bir eser.
devamını gör...
amerika'da nefret edenlerinin de çok olduğu bir grupmuş. müzikle amatör olarak uğraşan bir arkadaşımın dediğine göre 2000'lerin başında dahi canlı performans için grubu kiralamak isteseniz, yeryüzünde en fazla para ödemeniz gereken grup kendileriymiş. (bkz: hell freezes over) isimli dönüş kayıtlarındaki unplugged performanslarına bakıldığında her kuruşuna değeceği görülüyor. grup tabi ki (bkz: hotel california) 'dan çok daha fazlası.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar